Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Carton of 2,000 | 2+ Cartons | 5+ Cartons | 10+ Cartons | 20+ Cartons |
| $217.57 | $206.35 | $197.65 | $191.45 | $186.08 |
| SALE$206.69 | $196.03 | $187.77 | $181.88 | $176.78 |
| Volume Savings | 5.2% | 9.2% | 12% | 14.5% |
| Need 30+ Cartons? Click here for Pricing | ||||
The legal-size (8"x14") EZ fold blank white pressure seal form is designed for convenience and efficiency. It offers a streamlined solution for various document processing needs. Each carton of these forms contains an ample supply of 2000 sheets, ensuring an adequate quantity for multiple applications. With their user-friendly design and ample quantity, these pressure seal forms are ideal for organizations that require a reliable and efficient method for document handling and processing.
| Brand: | FTI | Color: | White | |
|---|---|---|---|---|
| Condition: | New | Currency: | USD | |
| Fold Type: | Z-Fold | Package Height: | 11 in | |
| Package Weight: | 8.00 LB | Package Width: | 8-1/2 in | |
| Material: | Paper | Country of Origin: | USA | |
| Manufacturer Part Number: | 156ZM-Blank | Number of Items: | 500 | |
| Paper Size: | Letter | Perforation: | Yes | |
| Perforation Orientation: | Horizontal / Vertical | Point Size / Basis Weight: | 28# | |
| Ships in: | 3 to 5 Business Days (Plus time in transit) | Size: | 8-1/2 x 11 in |
| Brand: | FTI |
|---|---|
| Color: | White |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Fold Type: | Z-Fold |
| Package Height: | 11 in |
| Package Weight: | 8.00 LB |
| Package Width: | 8-1/2 in |
| Material: | Paper |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | 156ZM-Blank |
| Number of Items: | 500 |
| Paper Size: | Letter |
| Perforation: | Yes |
| Perforation Orientation: | Horizontal / Vertical |
| Point Size / Basis Weight: | 28# |
| Ships in: | 3 to 5 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 8-1/2 x 11 in |