Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Carton of 2,000 | 2+ Cartons | 5+ Cartons | 10+ Cartons | 20+ Cartons |
| $219.33 | $208.10 | $199.40 | $193.20 | $187.83 |
| Volume Savings | 5.1% | 9.1% | 11.9% | 14.4% |
| Need 30+ Cartons? Click here for Pricing | ||||
This is a laser check form with the check itself in the middle position; it is colored with a red-to-blue horizontal gradient. The three panels are divided evenly in Z-fold format. This product is sold in cartons of 2000 sheets.
| Brand: | FTI | Check Position: | Middle | |
|---|---|---|---|---|
| Color: | Red to Blue | Condition: | New | |
| Currency: | USD | Fold Type: | Z-Fold | |
| Package Height: | 14 in | Package Weight: | 13.00 LB | |
| Package Width: | 8-1/2 in | Material: | Paper | |
| Country of Origin: | USA | Manufacturer Part Number: | 954ZM-R/199 | |
| Number of Items: | 500 | Paper Size: | Letter | |
| Perforation: | Yes | Perforation Orientation: | Horizontal / Vertical | |
| Point Size / Basis Weight: | 28# | Ships in: | 3 to 5 Business Days (Plus time in transit) | |
| Size: | 8-1/2 x 14 in |
| Brand: | FTI |
|---|---|
| Check Position: | Middle |
| Color: | Red to Blue |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Fold Type: | Z-Fold |
| Package Height: | 14 in |
| Package Weight: | 13.00 LB |
| Package Width: | 8-1/2 in |
| Material: | Paper |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | 954ZM-R/199 |
| Number of Items: | 500 |
| Paper Size: | Letter |
| Perforation: | Yes |
| Perforation Orientation: | Horizontal / Vertical |
| Point Size / Basis Weight: | 28# |
| Ships in: | 3 to 5 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 8-1/2 x 14 in |