Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per 1 Set per Pack | 2+ Packs | 5+ Packs | 10+ Packs | 20+ Packs |
| $31.26 | $28.47 | $26.29 | $25.18 | $24.17 |
| Volume Savings | 8.9% | 15.9% | 19.4% | 22.7% |
| Need 30+ Packs? Click here for Pricing | ||||
Political elections trigger strong emotions that can lead to heated exchanges among coworkers. Left unchecked, these conflicts can result in harassment and discrimination claims. While employers cannot prevent political discussions from arising, these discussions and other election related activities must not be allowed to disrupt the workplace or distract from the work at hand. The Political Activities Poster Set reinforces each component of the policy in a highly visible way. One poster presents a list of do's and don'ts for political speech and activities, while the other addresses political harassment and coercion plus requesting time off for voting. Each poster measures 10" x 14" and both are included in this poster set.
| Background Color: | White | Brand: | ComplyRight | |
|---|---|---|---|---|
| Color: | White | Condition: | New | |
| Currency: | USD | Pre-Printed: | Yes | |
| Package Height: | 14 in | Package Weight: | 2.00 LB | |
| Package Width: | 10 in | Material: | Paper Stock | |
| Country of Origin: | USA | Manufacturer Part Number: | A2244 | |
| Number of Items: | 1 | Paper Type: | Paper Stock | |
| Ships in: | 4 to 5 Business Days (Plus time in transit) | Size: | 10 x 14 in |
| Background Color: | White |
|---|---|
| Brand: | ComplyRight |
| Color: | White |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Pre-Printed: | Yes |
| Package Height: | 14 in |
| Package Weight: | 2.00 LB |
| Package Width: | 10 in |
| Material: | Paper Stock |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | A2244 |
| Number of Items: | 1 |
| Paper Type: | Paper Stock |
| Ships in: | 4 to 5 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 10 x 14 in |