Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Cartons of 100 | 2+ Cartons | 5+ Cartons | 10+ Cartons | 20+ Cartons |
| $90.24 | $87.55 | $85.54 | $83.65 | $79.87 |
| Volume Savings | 3% | 5.2% | 7.3% | 11.5% |
| Need 30+ Cartons? Click here for Pricing | ||||
| Brand: | Calumet Carton | Closure Type: | Peel and Seal | |
|---|---|---|---|---|
| Color: | White | Condition: | New | |
| Currency: | USD | Package Height: | 11.5 in | |
| Package Length: | in | Package Weight: | 21.00 LB | |
| Package Width: | 9 in | Material: | Recycled Paperboard | |
| Country of Origin: | USA | Manufacturer Part Number: | 2PSW_CTN | |
| Number of Items: | 100 | Post-Consumer Recycled Content: | 35 | |
| Post-consumer Recycled Content Combined: | 35% | Pre-Consumer Recycled Content: | 65 | |
| Pre-consumer Recycled Content Combined: | 65% | Recycled Content Percentage: | 100% | |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | Size: | 11.5 x 9 in |
| Brand: | Calumet Carton |
|---|---|
| Closure Type: | Peel and Seal |
| Color: | White |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Package Height: | 11.5 in |
| Package Length: | in |
| Package Weight: | 21.00 LB |
| Package Width: | 9 in |
| Material: | Recycled Paperboard |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | 2PSW_CTN |
| Number of Items: | 100 |
| Post-Consumer Recycled Content: | 35 |
| Post-consumer Recycled Content Combined: | 35% |
| Pre-Consumer Recycled Content: | 65 |
| Pre-consumer Recycled Content Combined: | 65% |
| Recycled Content Percentage: | 100% |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 11.5 x 9 in |