Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Box of 100 | 2+ Boxes | 5+ Boxes | 10+ Boxes | 20+ Boxes |
| $59.17 | $52.57 | $48.52 | $46.58 | $45.37 |
| Volume Savings | 11.2% | 18% | 21.3% | 23.3% |
| Need 30+ Boxes? Click here for Pricing | ||||
8-1/2" x 11" (8.5" x 11"), Laser Label Sheet, Variable Labels Per Sheet, Brightly Colored Fluorescent Paper, Paper Color: Fluorescent Chartreuse, Laser Finish, Four Scores in Back Liner, 100 Qty / Box, 1000 Qty / Ctn, 3 lbs. per Box
| Adhesive Type: | Permanent Adhesive | ASIN: | B005158AII | |
|---|---|---|---|---|
| Brand: | The Envelope Supplies Shop | Color: | Fluorescent Chartreuse | |
| Condition: | New | Currency: | USD | |
| Package Length: | 8-1/2 in | Package Weight: | 3.00 LB | |
| Package Width: | 11 in | Material: | Paper Label Stock | |
| Country of Origin: | USA | Manufacturer Part Number: | 6521 | |
| Number of Items: | 100 | Number of Labels per Sheet: | 1 | |
| Paper Finish: | Laser | Related Products: | E-6517, E-6518, E-6519, E-6520 | |
| Shape: | Rectangle | Sheet Length: | 8-1/2 in | |
| Sheet Size: | 8-1/2 x 11 in | Sheet Width: | 11 in | |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | Size: | 8-1/2 x 11 in | |
| UPC: | 10008257065213 | Weight of Material: | 50 lb |
| Adhesive Type: | Permanent Adhesive |
|---|---|
| ASIN: | B005158AII |
| Brand: | The Envelope Supplies Shop |
| Color: | Fluorescent Chartreuse |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Package Length: | 8-1/2 in |
| Package Weight: | 3.00 LB |
| Package Width: | 11 in |
| Material: | Paper Label Stock |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | 6521 |
| Number of Items: | 100 |
| Number of Labels per Sheet: | 1 |
| Paper Finish: | Laser |
| Related Products: | E-6517, E-6518, E-6519, E-6520 |
| Shape: | Rectangle |
| Sheet Length: | 8-1/2 in |
| Sheet Size: | 8-1/2 x 11 in |
| Sheet Width: | 11 in |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 8-1/2 x 11 in |
| UPC: | 10008257065213 |
| Weight of Material: | 50 lb |