Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Box of 100 | 2+ Boxes | 5+ Boxes | 10+ Boxes | 20+ Boxes |
| $59.21 | $52.61 | $48.55 | $46.61 | $45.40 |
| Volume Savings | 11.1% | 18% | 21.3% | 23.3% |
| Need 30+ Boxes? Click here for Pricing | ||||
Select options below. Enter quantities to Add to Cart.
Combine variations for discounted pricing.
| Adhesive Type: | Permanent Adhesive | Brand: | The Envelope Supplies Shop | |
|---|---|---|---|---|
| Feature 6: | Pre-Die Cut Labels | Color: | White Semi-Gloss | |
| Condition: | New | Currency: | USD | |
| Discontinued: | TRUE | Pre-Printed: | No | |
| Package Length: | 8-1/2 in | Package Weight: | 3.00 LB | |
| Package Width: | 11 in | Material: | Paper Label Stock | |
| Country of Origin: | USA | Manufacturer Part Number: | 6523 | |
| Number of Items: | 100 | Number of Labels per Sheet: | 1 | |
| Number of Windows: | 0 | Paper Finish: | Laser | |
| Related Products: | E-6517, E-6518, E-6519, E-6520, E-6521 | Shape: | Rectangle | |
| Sheet Length: | 8-1/2 in | Sheet Size: | 8-1/2 x 11 in | |
| Sheet Width: | 11 in | Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | |
| Size: | 8-1/2 x 11 in | UPC: | 10008257065237 | |
| Weight of Material: | 50 lb |
| Adhesive Type: | Permanent Adhesive |
|---|---|
| Brand: | The Envelope Supplies Shop |
| Feature 6: | Pre-Die Cut Labels |
| Color: | White Semi-Gloss |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Discontinued: | TRUE |
| Pre-Printed: | No |
| Package Length: | 8-1/2 in |
| Package Weight: | 3.00 LB |
| Package Width: | 11 in |
| Material: | Paper Label Stock |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | 6523 |
| Number of Items: | 100 |
| Number of Labels per Sheet: | 1 |
| Number of Windows: | 0 |
| Paper Finish: | Laser |
| Related Products: | E-6517, E-6518, E-6519, E-6520, E-6521 |
| Shape: | Rectangle |
| Sheet Length: | 8-1/2 in |
| Sheet Size: | 8-1/2 x 11 in |
| Sheet Width: | 11 in |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 8-1/2 x 11 in |
| UPC: | 10008257065237 |
| Weight of Material: | 50 lb |