Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Box of 1000 | 2+ Boxes | 5+ Boxes | 10+ Boxes | 20+ Boxes |
| $374.87 | $366.68 | $359.94 | $354.65 | $343.42 |
| Volume Savings | 2.2% | 4% | 5.4% | 8.4% |
| Need 30+ Boxes? Click here for Pricing | ||||
6" x 9-1/2", EnvyPak Booklet, Clear Polypropylene, Weld Seam, White Imprint on Border: "EnvyPak" and "USPS Approved Poly", No Seal, Flap Down, Auto-Insertable
| Brand: | The Envelope Supplies Shop | Feature 7: | Auto-Insertable | |
|---|---|---|---|---|
| Color: | Clear | Condition: | New | |
| Currency: | USD | Envelope Style: | Booklet Envelope | |
| Flap Type: | Flap Down | Pre-Printed: | Yes | |
| Package Length: | 6 in | Package Weight: | 20.50 LB | |
| Package Width: | 9-1/2 in | Material: | Clear Polypropylene Stock | |
| Country of Origin: | USA | Manufacturer Part Number: | 7655 | |
| Number of Items: | 1000 | Number of Windows: | 0 | |
| Open End / Open Side: | Open Side | Seal Type: | No Seal | |
| Seam Type: | Weld Seam | Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | |
| Size: | 6 x 9-1/2 in | UPC: | 50008257076552 | |
| Weight of Material: | 4.5 lb | Window: | No |
| Brand: | The Envelope Supplies Shop |
|---|---|
| Feature 7: | Auto-Insertable |
| Color: | Clear |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Envelope Style: | Booklet Envelope |
| Flap Type: | Flap Down |
| Pre-Printed: | Yes |
| Package Length: | 6 in |
| Package Weight: | 20.50 LB |
| Package Width: | 9-1/2 in |
| Material: | Clear Polypropylene Stock |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | 7655 |
| Number of Items: | 1000 |
| Number of Windows: | 0 |
| Open End / Open Side: | Open Side |
| Seal Type: | No Seal |
| Seam Type: | Weld Seam |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 6 x 9-1/2 in |
| UPC: | 50008257076552 |
| Weight of Material: | 4.5 lb |
| Window: | No |