Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Box of 500 | 2+ Boxes | 5+ Boxes | 10+ Boxes | 20+ Boxes |
| $90.27 | $82.48 | $78.31 | $77.14 | $75.98 |
| Volume Savings | 8.6% | 13.2% | 14.5% | 15.8% |
| Need 30+ Boxes? Click here for Pricing | ||||
| ASIN: | B00515BD4Q | Brand: | The Envelope Supplies Shop | |
|---|---|---|---|---|
| Feature 6: | Two Side Seams Under | Feature 7: | Remoistening Seal | |
| Feature 8: | Square Flap Down | Color: | Sycamore Bark | |
| Condition: | New | Currency: | USD | |
| Envelope Number: | #A-6 | Envelope Style: | Announcement Envelope | |
| Flap Type: | Square Flap Down | Pre-Printed: | No | |
| Package Length: | 4-3/4 in | Package Weight: | 6.50 LB | |
| Package Width: | 6-1/2 in | Material: | Paper Stock | |
| Country of Origin: | USA | Manufacturer Part Number: | 6911 | |
| Number of Items: | 500 | Number of Windows: | 0 | |
| Open End / Open Side: | Open Side | Paper Finish: | Smooth Imaging | |
| Related Products: | E-6907. E-6908. E-6909. E-6910. E-6912. E-6913 | Seal Type: | Remoistening Seal | |
| Seam Type: | Side Seam | Ships in: | 10 Business Days (Plus time in transit) | |
| Size: | 4-3/4 x 6-1/2 in | UPC: | 10008257069112 | |
| Weight of Material: | 24 lb | Window: | No |
| ASIN: | B00515BD4Q |
|---|---|
| Brand: | The Envelope Supplies Shop |
| Feature 6: | Two Side Seams Under |
| Feature 7: | Remoistening Seal |
| Feature 8: | Square Flap Down |
| Color: | Sycamore Bark |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Envelope Number: | #A-6 |
| Envelope Style: | Announcement Envelope |
| Flap Type: | Square Flap Down |
| Pre-Printed: | No |
| Package Length: | 4-3/4 in |
| Package Weight: | 6.50 LB |
| Package Width: | 6-1/2 in |
| Material: | Paper Stock |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | 6911 |
| Number of Items: | 500 |
| Number of Windows: | 0 |
| Open End / Open Side: | Open Side |
| Paper Finish: | Smooth Imaging |
| Related Products: | E-6907. E-6908. E-6909. E-6910. E-6912. E-6913 |
| Seal Type: | Remoistening Seal |
| Seam Type: | Side Seam |
| Ships in: | 10 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 4-3/4 x 6-1/2 in |
| UPC: | 10008257069112 |
| Weight of Material: | 24 lb |
| Window: | No |