Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Box of 500 | 2+ Boxes | 5+ Boxes | 10+ Boxes | 20+ Boxes |
| $82.46 | $74.86 | $71.07 | $70.00 | $68.95 |
| Volume Savings | 9.2% | 13.8% | 15.1% | 16.4% |
| Need 30+ Boxes? Click here for Pricing | ||||
| ASIN: | B005159BHC | Brand: | The Envelope Supplies Shop | |
|---|---|---|---|---|
| Feature 6: | Two Side Seams Under | Feature 7: | Remoistening Seal | |
| Feature 8: | Square Flap Down | Color: | Whitecliff | |
| Condition: | New | Currency: | USD | |
| Envelope Number: | #A-2 | Envelope Style: | Announcement Envelope | |
| Flap Type: | Square Flap Down | Pre-Printed: | No | |
| Package Length: | 4-3/8 in | Package Weight: | 5.50 LB | |
| Package Width: | 5-3/4 in | Material: | Paper Stock | |
| Country of Origin: | USA | Manufacturer Part Number: | 6900 | |
| Number of Items: | 500 | Number of Windows: | 0 | |
| Open End / Open Side: | Open Side | Paper Finish: | Smooth Imaging | |
| Related Products: | E-6900, E-6901, E-6902, E-6903, E-6904, E-6905, E-6906 | Seal Type: | Remoistening Seal | |
| Seam Type: | Side Seam | Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | |
| Size: | 4-3/8 x 5-3/4 in | UPC: | 10008257069006 | |
| Weight of Material: | 24 lb | Window: | No |
| ASIN: | B005159BHC |
|---|---|
| Brand: | The Envelope Supplies Shop |
| Feature 6: | Two Side Seams Under |
| Feature 7: | Remoistening Seal |
| Feature 8: | Square Flap Down |
| Color: | Whitecliff |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Envelope Number: | #A-2 |
| Envelope Style: | Announcement Envelope |
| Flap Type: | Square Flap Down |
| Pre-Printed: | No |
| Package Length: | 4-3/8 in |
| Package Weight: | 5.50 LB |
| Package Width: | 5-3/4 in |
| Material: | Paper Stock |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | 6900 |
| Number of Items: | 500 |
| Number of Windows: | 0 |
| Open End / Open Side: | Open Side |
| Paper Finish: | Smooth Imaging |
| Related Products: | E-6900, E-6901, E-6902, E-6903, E-6904, E-6905, E-6906 |
| Seal Type: | Remoistening Seal |
| Seam Type: | Side Seam |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 4-3/8 x 5-3/4 in |
| UPC: | 10008257069006 |
| Weight of Material: | 24 lb |
| Window: | No |