Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Ream of 1800 | 2+ Reams | 5+ Reams | 10+ Reams | 20+ Reams |
| $178.28 | $173.98 | $169.93 | $166.11 | $146.53 |
| Volume Savings | 2.4% | 4.7% | 6.8% | 17.8% |
| Need 30+ Reams? Click here for Pricing | ||||
All standard grade carbonless is 13# for all plies. 2-ply sheets, 1/2" Green Bar format.
| ASIN: | B00721BSHY | Bar Color: | Green | |
|---|---|---|---|---|
| Bar Size: | 1/2 in | Brand: | The Business Form Supplies Shop | |
| Carbonless: | Yes | Color: | Green | |
| Condition: | New | Currency: | USD | |
| Paper Grade: | Standard | Package Height: | 11 in | |
| Package Weight: | 43.00 LB | Package Width: | 14-7/8 in | |
| Lined Bars: | Yes | Material: | Paper | |
| Country of Origin: | USA | Manufacturer Part Number: | 842 | |
| Number of Forms: | 1800 | Number of Items: | 1800 | |
| Number of Parts: | 2 | Numbered: | Yes | |
| Paper Color Sequence: | Green / Green | Paper Corner Type: | Square | |
| Paper Size: | Tabloid in | Paper Weight Sequence: | 13 lb / 13 lb | |
| Perforation: | Yes | Perforation Orientation: | Horizontal | |
| Point Size / Basis Weight: | 13# | Sheets per Ream: | 1800 | |
| Reams per Carton: | 1 | Sheet Size: | 14-7/8 x 11 in | |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | Side Perforations: | No | |
| Size: | 14-7/8 x 11 in |
| ASIN: | B00721BSHY |
|---|---|
| Bar Color: | Green |
| Bar Size: | 1/2 in |
| Brand: | The Business Form Supplies Shop |
| Carbonless: | Yes |
| Color: | Green |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Paper Grade: | Standard |
| Package Height: | 11 in |
| Package Weight: | 43.00 LB |
| Package Width: | 14-7/8 in |
| Lined Bars: | Yes |
| Material: | Paper |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | 842 |
| Number of Forms: | 1800 |
| Number of Items: | 1800 |
| Number of Parts: | 2 |
| Numbered: | Yes |
| Paper Color Sequence: | Green / Green |
| Paper Corner Type: | Square |
| Paper Size: | Tabloid in |
| Paper Weight Sequence: | 13 lb / 13 lb |
| Perforation: | Yes |
| Perforation Orientation: | Horizontal |
| Point Size / Basis Weight: | 13# |
| Sheets per Ream: | 1800 |
| Reams per Carton: | 1 |
| Sheet Size: | 14-7/8 x 11 in |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Side Perforations: | No |
| Size: | 14-7/8 x 11 in |