Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Carton of 2500 Sheets | 2+ Cartons | 5+ Cartons | 10+ Cartons | 20+ Cartons |
| $186.71 | $176.30 | $172.81 | $167.38 | $162.54 |
| Volume Savings | 5.6% | 7.4% | 10.4% | 12.9% |
| Need 30+ Cartons? Click here for Pricing | ||||
| ASIN: | B00721C6FW | Brand: | The Business Form Supplies Shop | |
|---|---|---|---|---|
| Carbonless: | Yes | Collated Direction: | Straight | |
| Color: | White / Canary | Condition: | New | |
| Currency: | USD | Holes Punched: | No | |
| Package Height: | 11 in | Package Weight: | 25.00 LB | |
| Package Width: | 8-1/2 in | Material: | Paper | |
| Country of Origin: | USA | Manufacturer Part Number: | T591425M | |
| Number of Collated Sets: | 1250 | Number of Items: | 250 | |
| Number of Parts: | 2 | Paper Color Sequence: | White / Canary | |
| Paper Corner Type: | Square | Paper Size: | Letter in | |
| Paper Type: | Carbonless | Paper Weight Sequence: | 21 lb / 20 lb | |
| Perforation: | No | Sets per Ream: | 250 | |
| Sheets per Ream: | 500 | Reams per Carton: | 5 | |
| Sheet Size: | 8-1/2 x 11 in | Ships in: | 5 to 7 Business Days (Plus time in transit) | |
| Size: | 8-1/2 x 11 in |
| ASIN: | B00721C6FW |
|---|---|
| Brand: | The Business Form Supplies Shop |
| Carbonless: | Yes |
| Collated Direction: | Straight |
| Color: | White / Canary |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Holes Punched: | No |
| Package Height: | 11 in |
| Package Weight: | 25.00 LB |
| Package Width: | 8-1/2 in |
| Material: | Paper |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | T591425M |
| Number of Collated Sets: | 1250 |
| Number of Items: | 250 |
| Number of Parts: | 2 |
| Paper Color Sequence: | White / Canary |
| Paper Corner Type: | Square |
| Paper Size: | Letter in |
| Paper Type: | Carbonless |
| Paper Weight Sequence: | 21 lb / 20 lb |
| Perforation: | No |
| Sets per Ream: | 250 |
| Sheets per Ream: | 500 |
| Reams per Carton: | 5 |
| Sheet Size: | 8-1/2 x 11 in |
| Ships in: | 5 to 7 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 8-1/2 x 11 in |