Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Carton of 2505 Sheets | 2+ Cartons | 5+ Cartons | 10+ Cartons | 20+ Cartons |
| $122.79 | $119.03 | $116.22 | $113.59 | $104.82 |
| Volume Savings | 3.1% | 5.4% | 7.5% | 14.6% |
| Need 30+ Cartons? Click here for Pricing | ||||
Streamline multi-part printing with pre-collated colored copy paper that feeds just like regular sheets. Each 3-part set runs in the correct sequence so you can print once and separate color-coded copies for customers, teams, and records—no manual sorting required.
| ASIN: | B00721C0GM | Brand: | The Business Form Supplies Shop | |
|---|---|---|---|---|
| Carbonless: | No | Color: | White / Canary / Pink | |
| Condition: | New | Currency: | USD | |
| Holes Punched: | No | Package Height: | 11 in | |
| Package Weight: | 25.00 LB | Package Width: | 8-1/2 in | |
| Material: | Paper | Country of Origin: | USA | |
| Manufacturer Part Number: | 120WCP5RM | Number of Collated Sets: | 835 | |
| Number of Items: | 167 | Number of Parts: | 3 | |
| Paper Color Sequence: | White / Canary / Pink | Paper Corner Type: | Square | |
| Paper Size: | Letter in | Paper Type: | Colored | |
| Paper Weight Sequence: | 20 lb / 20 lb / 20 lb | Perforation: | No | |
| Point Size / Basis Weight: | 20# | Sets per Ream: | 167 | |
| Sheets per Ream: | 501 | Reams per Carton: | 5 | |
| Sheet Size: | 8-1/2 x 11 in | Ships in: | 5 to 7 Business Days (Plus time in transit) | |
| Size: | 8-1/2 x 11 in |
| ASIN: | B00721C0GM |
|---|---|
| Brand: | The Business Form Supplies Shop |
| Carbonless: | No |
| Color: | White / Canary / Pink |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Holes Punched: | No |
| Package Height: | 11 in |
| Package Weight: | 25.00 LB |
| Package Width: | 8-1/2 in |
| Material: | Paper |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | 120WCP5RM |
| Number of Collated Sets: | 835 |
| Number of Items: | 167 |
| Number of Parts: | 3 |
| Paper Color Sequence: | White / Canary / Pink |
| Paper Corner Type: | Square |
| Paper Size: | Letter in |
| Paper Type: | Colored |
| Paper Weight Sequence: | 20 lb / 20 lb / 20 lb |
| Perforation: | No |
| Point Size / Basis Weight: | 20# |
| Sets per Ream: | 167 |
| Sheets per Ream: | 501 |
| Reams per Carton: | 5 |
| Sheet Size: | 8-1/2 x 11 in |
| Ships in: | 5 to 7 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 8-1/2 x 11 in |