Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Pack of 1000 | 2+ Packs | 5+ Packs | 10+ Packs | 20+ Packs |
| $101.72 | $94.40 | $92.98 | $91.59 | $90.22 |
| Volume Savings | 7.2% | 8.6% | 10% | 11.3% |
| Need 30+ Packs? Click here for Pricing | ||||
The TFP W-2C Corrected Income Employee’s Federal Copy B package contains 1000 sheets, each measuring 8-1/2" x 11". Each sheet is designed to accommodate 1 form of the corrected W-2C Income Employee’s Federal Copy B. This package offers a comprehensive solution for generating and organizing corrected income statements for employees. With each form neatly placed on an individual sheet, distribution and organization become more straightforward and efficient.
| Brand: | TFP Data Systems | Carbonless: | No | |
|---|---|---|---|---|
| Claim Type: | W-2C | Color: | White | |
| Condition: | New | Currency: | USD | |
| Holes Punched: | No | Pre-Printed: | Yes | |
| Package Height: | 11 in | Package Length: | 8-1/2 | |
| Package Weight: | 12.10 LB | Package Width: | 11 in | |
| Material: | Paper | Country of Origin: | USA | |
| Manufacturer Part Number: | 5314B | Number of Items: | 1000 | |
| Overall Dimensions: | 8-1/2 in x 11 in | Paper Size: | Letter | |
| Perforation: | Yes | Ships in: | 2 to 3 Business Days (plus time in transit) | |
| Size: | 8-1/2 x 11 in | Style: | laser cut sheet | |
| Text Color: | Black |
| Brand: | TFP Data Systems |
|---|---|
| Carbonless: | No |
| Claim Type: | W-2C |
| Color: | White |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Holes Punched: | No |
| Pre-Printed: | Yes |
| Package Height: | 11 in |
| Package Length: | 8-1/2 |
| Package Weight: | 12.10 LB |
| Package Width: | 11 in |
| Material: | Paper |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | 5314B |
| Number of Items: | 1000 |
| Overall Dimensions: | 8-1/2 in x 11 in |
| Paper Size: | Letter |
| Perforation: | Yes |
| Ships in: | 2 to 3 Business Days (plus time in transit) |
| Size: | 8-1/2 x 11 in |
| Style: | laser cut sheet |
| Text Color: | Black |