Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Box of 50 | 2+ Boxes | 5+ Boxes | 10+ Boxes | 20+ Boxes |
| $50.93 | $47.35 | $45.67 | $45.19 | $44.39 |
| Volume Savings | 7% | 10.3% | 11.3% | 12.8% |
| Need 30+ Boxes? Click here for Pricing | ||||
| Brand: | SJ Paper | Feature 6: | 1/3 Cut | |
|---|---|---|---|---|
| Color: | Red | Condition: | New | |
| Currency: | USD | Dividers: | 0 | |
| Fastener Capacity: | 2 in | Fastener Type: | 2" Capacity Fasteners in positions #1 | |
| Package Height: | 8-1/2 in | Package Weight: | 5.00 LB | |
| Package Width: | 12 in | Material: | Color Stock | |
| Country of Origin: | USA | Manufacturer Part Number: | SJPS11543 | |
| Number of Dividers: | 0 | Number of Fasteners: | 2 | |
| Number of Items: | 50 | Number of Pockets: | 0 | |
| Point Size / Basis Weight: | 11 pt | Post-Consumer Recycled Content: | 30 | |
| Post-consumer Recycled Content Combined: | 30% | Recycled Content Percentage: | 30% | |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | Size: | Letter in | |
| Style: | Standard Color Folder | Tab Cut Type: | 1/3 Cut | |
| Tab Position: | Top Tab | Tab Size: | 1/3 in | |
| Undercut To: | 11-3/8 in | UPC: | 709683115437 |
| Brand: | SJ Paper |
|---|---|
| Feature 6: | 1/3 Cut |
| Color: | Red |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Dividers: | 0 |
| Fastener Capacity: | 2 in |
| Fastener Type: | 2" Capacity Fasteners in positions #1 |
| Package Height: | 8-1/2 in |
| Package Weight: | 5.00 LB |
| Package Width: | 12 in |
| Material: | Color Stock |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | SJPS11543 |
| Number of Dividers: | 0 |
| Number of Fasteners: | 2 |
| Number of Items: | 50 |
| Number of Pockets: | 0 |
| Point Size / Basis Weight: | 11 pt |
| Post-Consumer Recycled Content: | 30 |
| Post-consumer Recycled Content Combined: | 30% |
| Recycled Content Percentage: | 30% |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | Letter in |
| Style: | Standard Color Folder |
| Tab Cut Type: | 1/3 Cut |
| Tab Position: | Top Tab |
| Tab Size: | 1/3 in |
| Undercut To: | 11-3/8 in |
| UPC: | 709683115437 |