Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Box of 50 | 2+ Boxes | 5+ Boxes | 10+ Boxes | 20+ Boxes |
| $44.43 | $41.06 | $39.57 | $39.28 | $38.65 |
| Volume Savings | 7.6% | 10.9% | 11.6% | 13% |
| Need 30+ Boxes? Click here for Pricing | ||||
| Brand: | SJ Paper | Feature 6: | 11pt Manila Stock | |
|---|---|---|---|---|
| Color: | Manila | Condition: | New | |
| Currency: | USD | Fastener Capacity: | 2 in | |
| Fastener Type: | 2" Bonded Fastener Position #1 & #3 | Package Height: | 8-1/2 in | |
| Package Weight: | 5.00 LB | Package Width: | 11 in | |
| Material: | Manila Stock | Country of Origin: | USA | |
| Manufacturer Part Number: | SJPS11541 | Number of Dividers: | 0 | |
| Number of Fasteners: | 2 | Number of Items: | 50 | |
| Number of Pockets: | 0 | Point Size / Basis Weight: | 11 pt | |
| Recycled Content Percentage: | 30% | Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | |
| Size: | Letter in | Tab Cut Type: | 1/3 Cut | |
| Tab Position: | Top Tab | UPC: | 709683115413 |
| Brand: | SJ Paper |
|---|---|
| Feature 6: | 11pt Manila Stock |
| Color: | Manila |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Fastener Capacity: | 2 in |
| Fastener Type: | 2" Bonded Fastener Position #1 & #3 |
| Package Height: | 8-1/2 in |
| Package Weight: | 5.00 LB |
| Package Width: | 11 in |
| Material: | Manila Stock |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | SJPS11541 |
| Number of Dividers: | 0 |
| Number of Fasteners: | 2 |
| Number of Items: | 50 |
| Number of Pockets: | 0 |
| Point Size / Basis Weight: | 11 pt |
| Recycled Content Percentage: | 30% |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | Letter in |
| Tab Cut Type: | 1/3 Cut |
| Tab Position: | Top Tab |
| UPC: | 709683115413 |