Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Box of 10 | 2+ Boxes | 5+ Boxes | 10+ Boxes | 20+ Boxes |
| $32.69 | $29.70 | $28.57 | $28.14 | $27.72 |
| Volume Savings | 9.1% | 12.6% | 13.9% | 15.2% |
| Need 30+ Boxes? Click here for Pricing | ||||
| ASIN: | B018ORAT9C | Brand: | SJ Paper | |
|---|---|---|---|---|
| Feature 6: | 5-1/4" Expansion | Color: | Redrope | |
| Condition: | New | Currency: | USD | |
| Package Height: | 9-1/2 in | Package Weight: | 5.00 LB | |
| Package Width: | 11-3/4 in | Material: | Redrope | |
| Maximum Expandable Size: | 5-1/4 in | Country of Origin: | USA | |
| Manufacturer Part Number: | SJPS73111 | Number of Items: | 10 | |
| Number of Pockets: | 1 | Point Size / Basis Weight: | 22 pt | |
| Post-Consumer Recycled Content: | 10 | Post-consumer Recycled Content Combined: | 10% | |
| Pre-Consumer Recycled Content: | 20 | Pre-consumer Recycled Content Combined: | 20% | |
| Recycled Content Percentage: | 10% | Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | |
| Size: | Letter in | Tab Cut Type: | Full Cut | |
| Tab Position: | Top Tab | UPC: | 709683731118 |
| ASIN: | B018ORAT9C |
|---|---|
| Brand: | SJ Paper |
| Feature 6: | 5-1/4" Expansion |
| Color: | Redrope |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Package Height: | 9-1/2 in |
| Package Weight: | 5.00 LB |
| Package Width: | 11-3/4 in |
| Material: | Redrope |
| Maximum Expandable Size: | 5-1/4 in |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | SJPS73111 |
| Number of Items: | 10 |
| Number of Pockets: | 1 |
| Point Size / Basis Weight: | 22 pt |
| Post-Consumer Recycled Content: | 10 |
| Post-consumer Recycled Content Combined: | 10% |
| Pre-Consumer Recycled Content: | 20 |
| Pre-consumer Recycled Content Combined: | 20% |
| Recycled Content Percentage: | 10% |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | Letter in |
| Tab Cut Type: | Full Cut |
| Tab Position: | Top Tab |
| UPC: | 709683731118 |