Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Box of 10 | 2+ Boxes | 5+ Boxes | 10+ Boxes | 20+ Boxes |
| $113.36 | $103.42 | $97.84 | $95.15 | $92.62 |
| Volume Savings | 8.8% | 13.7% | 16.1% | 18.3% |
| Need 30+ Boxes? Click here for Pricing | ||||
| ASIN: | B000E7D9GG | Brand: | SJ Paper | |
|---|---|---|---|---|
| Feature 6: | Six Filing Sections | Color: | Ruby Red | |
| Condition: | New | Currency: | USD | |
| Dividers: | 2 | Fastener Capacity: | 2 in | |
| Gusset Type: | Tyvek | Package Height: | 8-1/2 in | |
| Package Weight: | 5.00 LB | Package Width: | 11 in | |
| Maximum Expandable Size: | 2-1/4 in | Country of Origin: | IL | |
| Manufacturer Part Number: | SJPS12003 | Number of Dividers: | 2 | |
| Number of Fasteners: | 4 | Number of Items: | 10 | |
| Point Size / Basis Weight: | 25 pt | Post-Consumer Recycled Content: | 30 | |
| Post-consumer Recycled Content Combined: | 30% | Pre-Consumer Recycled Content: | 0 | |
| Pre-consumer Recycled Content Combined: | 0% | Recycled Content Percentage: | 30% | |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | Size: | Letter in | |
| Tab Cut Type: | Full Cut | Tab Position: | End Tab | |
| UPC: | 709683120035 |
| ASIN: | B000E7D9GG |
|---|---|
| Brand: | SJ Paper |
| Feature 6: | Six Filing Sections |
| Color: | Ruby Red |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Dividers: | 2 |
| Fastener Capacity: | 2 in |
| Gusset Type: | Tyvek |
| Package Height: | 8-1/2 in |
| Package Weight: | 5.00 LB |
| Package Width: | 11 in |
| Maximum Expandable Size: | 2-1/4 in |
| Country of Origin: | IL |
| Manufacturer Part Number: | SJPS12003 |
| Number of Dividers: | 2 |
| Number of Fasteners: | 4 |
| Number of Items: | 10 |
| Point Size / Basis Weight: | 25 pt |
| Post-Consumer Recycled Content: | 30 |
| Post-consumer Recycled Content Combined: | 30% |
| Pre-Consumer Recycled Content: | 0 |
| Pre-consumer Recycled Content Combined: | 0% |
| Recycled Content Percentage: | 30% |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | Letter in |
| Tab Cut Type: | Full Cut |
| Tab Position: | End Tab |
| UPC: | 709683120035 |