Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Carton of 25 | 2+ Carton | 5+ Carton | 10+ Carton | 20+ Carton |
| $171.63 | $160.80 | $153.65 | $149.46 | $145.51 |
| Volume Savings | 6.3% | 10.5% | 12.9% | 15.2% |
| Need 30+ Carton? Click here for Pricing | ||||
| ASIN: | B000WG5TEY | Brand: | SJ Paper | |
|---|---|---|---|---|
| Feature 6: | 6" Expansion | Color: | Redrope | |
| Condition: | New | Currency: | USD | |
| Gusset Type: | Tyvek | Package Height: | 8-1/2 in | |
| Package Weight: | 5.00 LB | Package Width: | 14 in | |
| Material: | Redrope | Maximum Expandable Size: | 6 in | |
| Country of Origin: | USA | Manufacturer Part Number: | SJPS85309 | |
| Number of Items: | 25 | Number of Pockets: | 1 | |
| Point Size / Basis Weight: | 14 pt | Post-Consumer Recycled Content: | 10 | |
| Post-consumer Recycled Content Combined: | 10% | Pre-Consumer Recycled Content: | 0 | |
| Pre-consumer Recycled Content Combined: | 0% | Recycled Content Percentage: | 10% | |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | Size: | Legal in | |
| UPC: | 709683853094 |
| ASIN: | B000WG5TEY |
|---|---|
| Brand: | SJ Paper |
| Feature 6: | 6" Expansion |
| Color: | Redrope |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Gusset Type: | Tyvek |
| Package Height: | 8-1/2 in |
| Package Weight: | 5.00 LB |
| Package Width: | 14 in |
| Material: | Redrope |
| Maximum Expandable Size: | 6 in |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | SJPS85309 |
| Number of Items: | 25 |
| Number of Pockets: | 1 |
| Point Size / Basis Weight: | 14 pt |
| Post-Consumer Recycled Content: | 10 |
| Post-consumer Recycled Content Combined: | 10% |
| Pre-Consumer Recycled Content: | 0 |
| Pre-consumer Recycled Content Combined: | 0% |
| Recycled Content Percentage: | 10% |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | Legal in |
| UPC: | 709683853094 |