Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Box of 250 | 2+ Boxes | 5+ Boxes | 10+ Boxes | 20+ Boxes |
| $66.68 | $58.57 | $53.85 | $51.54 | $50.26 |
| Volume Savings | 12.2% | 19.2% | 22.7% | 24.6% |
| Need 30+ Boxes? Click here for Pricing | ||||
4-1/4" x 6-3/4" (4.25" x 6.75"), Baronial Envelope, No Window, Ultra-98, Bright White Sulphite Paper (98% Brightness), Vellum Finish, Diagonal Seam, Flap Down, Remoistening Seal, 250 Qty / Box, 2500 Qty / Ctn, 3.25 lbs. per Box
| ASIN: | B00515AOSC | Brand: | The Envelope Supplies Shop | |
|---|---|---|---|---|
| Brightness Rating: | 98% | Feature 6: | Remoistening Seal | |
| Feature 7: | Pointed Flap Down | Color: | Bright White | |
| Condition: | New | Currency: | USD | |
| Envelope Style: | Baronial Envelope | Flap Type: | Pointed Flap Down | |
| Pre-Printed: | No | Package Length: | 4-1/4 in | |
| Package Weight: | 3.25 LB | Package Width: | 6-3/4 in | |
| Material: | Paper Stock | Country of Origin: | USA | |
| Manufacturer Part Number: | 5832 | Number of Items: | 250 | |
| Number of Windows: | 0 | Open End / Open Side: | Open Side | |
| Paper Finish: | Smooth | Seal Type: | Remoistening Seal | |
| Seam Type: | Diagonal Seam | Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | |
| Size: | 4-1/4 x 6-3/4 in | UPC: | 10008257058321 | |
| Weight of Material: | 28 lb | Window: | No |
| ASIN: | B00515AOSC |
|---|---|
| Brand: | The Envelope Supplies Shop |
| Brightness Rating: | 98% |
| Feature 6: | Remoistening Seal |
| Feature 7: | Pointed Flap Down |
| Color: | Bright White |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Envelope Style: | Baronial Envelope |
| Flap Type: | Pointed Flap Down |
| Pre-Printed: | No |
| Package Length: | 4-1/4 in |
| Package Weight: | 3.25 LB |
| Package Width: | 6-3/4 in |
| Material: | Paper Stock |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | 5832 |
| Number of Items: | 250 |
| Number of Windows: | 0 |
| Open End / Open Side: | Open Side |
| Paper Finish: | Smooth |
| Seal Type: | Remoistening Seal |
| Seam Type: | Diagonal Seam |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 4-1/4 x 6-3/4 in |
| UPC: | 10008257058321 |
| Weight of Material: | 28 lb |
| Window: | No |