Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Cartons of 50 | 2+ Cartons | 5+ Cartons | 10+ Cartons | 20+ Cartons |
| $128.31 | $124.71 | $122.02 | $119.50 | $100.65 |
| Volume Savings | 2.8% | 4.9% | 6.9% | 21.6% |
| Need 30+ Cartons? Click here for Pricing | ||||
| Brand: | Calumet Carton | Closure Type: | Tab Lock | |
|---|---|---|---|---|
| Color: | Brown | Condition: | New | |
| Currency: | USD | Package Height: | 24 in | |
| Package Length: | in | Package Weight: | 45.00 LB | |
| Package Width: | 18 in | Material: | Kraft Stock | |
| Country of Origin: | USA | Manufacturer Part Number: | 11SFK | |
| Number of Items: | 50 | Post-Consumer Recycled Content: | 90 | |
| Post-consumer Recycled Content Combined: | 90% | Pre-Consumer Recycled Content: | 10 | |
| Pre-consumer Recycled Content Combined: | 10% | Recycled Content Percentage: | 100% | |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | Size: | 24 x 18 in |
| Brand: | Calumet Carton |
|---|---|
| Closure Type: | Tab Lock |
| Color: | Brown |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Package Height: | 24 in |
| Package Length: | in |
| Package Weight: | 45.00 LB |
| Package Width: | 18 in |
| Material: | Kraft Stock |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | 11SFK |
| Number of Items: | 50 |
| Post-Consumer Recycled Content: | 90 |
| Post-consumer Recycled Content Combined: | 90% |
| Pre-Consumer Recycled Content: | 10 |
| Pre-consumer Recycled Content Combined: | 10% |
| Recycled Content Percentage: | 100% |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 24 x 18 in |