Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Box of 250 | 2+ Boxes | 5+ Boxes | 10+ Boxes | 20+ Boxes |
| $373.85 | $365.78 | $359.17 | $353.99 | $334.99 |
| Volume Savings | 2.2% | 3.9% | 5.3% | 10.4% |
| Need 30+ Boxes? Click here for Pricing | ||||
10" x 15" x 2", Open Side Expansion Booklet Envelope, No Window, Roptex, Tan/Brown Kraft Paper, Paper Color: Tan/Brown, SFI Certified, Vellum Finish, Center Seam, Flap Down, Kwik-Tak, 250 Qty / Box, 250 Qty / Ctn, 34 lbs. per Box
| ASIN: | B005159IPW | Brand: | The Envelope Supplies Shop | |
|---|---|---|---|---|
| Feature 6: | No Window | Feature 7: | Pressure Sensitive Seal | |
| Feature 8: | Flap Down | Color: | Sunkraft | |
| Condition: | New | Currency: | USD | |
| Envelope Style: | Booklet Envelope | Flap Type: | Flap Down | |
| Pre-Printed: | No | Package Length: | 10 in | |
| Package Weight: | 34.00 LB | Package Width: | 15 in | |
| Material: | Roptex | Country of Origin: | USA | |
| Manufacturer Part Number: | 5391 | Number of Items: | 250 | |
| Number of Windows: | 0 | Open End / Open Side: | Open Side | |
| Paper Finish: | Vellum | Seal Type: | Pressure Sensitive Seal | |
| Seam Type: | Center Seam | Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | |
| Size: | 10 x 15 in | Standards: | SFI Certified | |
| UPC: | 50008257053911 | Weight of Material: | 40 lb | |
| Window: | No |
| ASIN: | B005159IPW |
|---|---|
| Brand: | The Envelope Supplies Shop |
| Feature 6: | No Window |
| Feature 7: | Pressure Sensitive Seal |
| Feature 8: | Flap Down |
| Color: | Sunkraft |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Envelope Style: | Booklet Envelope |
| Flap Type: | Flap Down |
| Pre-Printed: | No |
| Package Length: | 10 in |
| Package Weight: | 34.00 LB |
| Package Width: | 15 in |
| Material: | Roptex |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | 5391 |
| Number of Items: | 250 |
| Number of Windows: | 0 |
| Open End / Open Side: | Open Side |
| Paper Finish: | Vellum |
| Seal Type: | Pressure Sensitive Seal |
| Seam Type: | Center Seam |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 10 x 15 in |
| Standards: | SFI Certified |
| UPC: | 50008257053911 |
| Weight of Material: | 40 lb |
| Window: | No |