Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Box of 100 | 2+ Boxes | 5+ Boxes | 10+ Boxes | 20+ Boxes |
| $156.60 | $143.04 | $134.42 | $130.13 | $126.37 |
| Volume Savings | 8.7% | 14.2% | 16.9% | 19.3% |
| Need 30+ Boxes? Click here for Pricing | ||||
10" x 13", Open End Tamper Evident Kwik-Tak, 14#, Bright White Spun Bonded Olefin, Smooth Finish, Moisture Resistant, Center Seam, No Window, Pressure Sensitive Seal, Flap reads "Opened" when Seal is Broken
| Brand: | The Envelope Supplies Shop | Feature 7: | No Window | |
|---|---|---|---|---|
| Feature 8: | Pressure Sensitive Seal | Feature 9: | Flap reads "Opened" when Seal is Broken | |
| Color: | Bright White | Condition: | New | |
| Currency: | USD | Envelope Style: | Catalog Envelope | |
| Flap Type: | Flap Down | Pre-Printed: | Yes | |
| Package Length: | 10 in | Package Weight: | 3.50 LB | |
| Package Width: | 13 in | Material: | Paper Stock | |
| Country of Origin: | USA | Manufacturer Part Number: | 5424 | |
| Number of Items: | 100 | Number of Windows: | 0 | |
| Open End / Open Side: | Open End | Paper Finish: | Smooth | |
| Seal Type: | Pressure Sensitive Seal | Seam Type: | Center Seam | |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | Size: | 10 x 13 in | |
| UPC: | 10008257054248 | Weight of Material: | 14 lb | |
| Window: | No |
| Brand: | The Envelope Supplies Shop |
|---|---|
| Feature 7: | No Window |
| Feature 8: | Pressure Sensitive Seal |
| Feature 9: | Flap reads "Opened" when Seal is Broken |
| Color: | Bright White |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Envelope Style: | Catalog Envelope |
| Flap Type: | Flap Down |
| Pre-Printed: | Yes |
| Package Length: | 10 in |
| Package Weight: | 3.50 LB |
| Package Width: | 13 in |
| Material: | Paper Stock |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | 5424 |
| Number of Items: | 100 |
| Number of Windows: | 0 |
| Open End / Open Side: | Open End |
| Paper Finish: | Smooth |
| Seal Type: | Pressure Sensitive Seal |
| Seam Type: | Center Seam |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 10 x 13 in |
| UPC: | 10008257054248 |
| Weight of Material: | 14 lb |
| Window: | No |