Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Box of 100 | 2+ Boxes | 5+ Boxes | 10+ Boxes | 20+ Boxes |
| $153.84 | $146.76 | $141.22 | $137.19 | $131.68 |
| Volume Savings | 4.6% | 8.2% | 10.8% | 14.4% |
| Need 30+ Boxes? Click here for Pricing | ||||
9" x 11-1/2" (9" x 11.5"), Open End No Bend Mailer Envelope, No Window, 100% Recycled Board, 100% Recycled Board Paper, Flap Extended, Kwik-Tak, 100 Qty / Box, 100 Qty / Ctn, 21 lbs. per Box
| ASIN: | B005155ZCW | Brand: | The Envelope Supplies Shop | |
|---|---|---|---|---|
| Feature 6: | Flap Extended | Color: | White | |
| Condition: | New | Currency: | USD | |
| Envelope Style: | Mailer Envelope | Flap Type: | Flap Extended | |
| Pre-Printed: | No | Package Length: | 9 in | |
| Package Weight: | 21.00 LB | Package Width: | 11-1/2 in | |
| Material: | Recycled Board | Country of Origin: | USA | |
| Manufacturer Part Number: | 7699 | Number of Items: | 100 | |
| Number of Windows: | 0 | Open End / Open Side: | Open End | |
| Recycled Content Percentage: | 100% | Seal Type: | Pressure Sensitive Seal | |
| Seam Type: | Center Seam | Ships in: | 10 Business Days (Plus time in transit) | |
| Size: | 9 x 11-1/2 in | UPC: | 50008257076996 | |
| Weight of Material: | 0.028 in | Window: | No |
| ASIN: | B005155ZCW |
|---|---|
| Brand: | The Envelope Supplies Shop |
| Feature 6: | Flap Extended |
| Color: | White |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Envelope Style: | Mailer Envelope |
| Flap Type: | Flap Extended |
| Pre-Printed: | No |
| Package Length: | 9 in |
| Package Weight: | 21.00 LB |
| Package Width: | 11-1/2 in |
| Material: | Recycled Board |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | 7699 |
| Number of Items: | 100 |
| Number of Windows: | 0 |
| Open End / Open Side: | Open End |
| Recycled Content Percentage: | 100% |
| Seal Type: | Pressure Sensitive Seal |
| Seam Type: | Center Seam |
| Ships in: | 10 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 9 x 11-1/2 in |
| UPC: | 50008257076996 |
| Weight of Material: | 0.028 in |
| Window: | No |