Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Box of 100 | 2+ Boxes | 5+ Boxes | 10+ Boxes | 20+ Boxes |
| $206.68 | $198.31 | $191.54 | $186.36 | $170.32 |
| Volume Savings | 4% | 7.3% | 9.8% | 17.6% |
| Need 30+ Boxes? Click here for Pricing | ||||
12-3/4" x 15", Open End No Bend Mailer Envelopes, White, 100% Recycled Board, Center Seam, Pressure Sensitive Seal, Flap Extended, Tear Strip
| Brand: | The Envelope Supplies Shop | Feature 7: | Tear Strip | |
|---|---|---|---|---|
| Color: | White | Condition: | New | |
| Currency: | USD | Envelope Style: | Mailer Envelope | |
| Flap Type: | Flap Extended | Pre-Printed: | No | |
| Package Length: | 12-3/4 in | Package Weight: | 35.50 LB | |
| Package Width: | 15 in | Material: | Recycled Board | |
| Country of Origin: | USA | Manufacturer Part Number: | 7685 | |
| Number of Items: | 100 | Number of Windows: | 0 | |
| Open End / Open Side: | Open End | Seal Type: | Pressure Sensitive Seal | |
| Seam Type: | Center Seam | Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | |
| Size: | 12-3/4 x 15 in | UPC: | 50008257076859 | |
| Weight of Material: | 0.028 in | Window: | No |
| Brand: | The Envelope Supplies Shop |
|---|---|
| Feature 7: | Tear Strip |
| Color: | White |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Envelope Style: | Mailer Envelope |
| Flap Type: | Flap Extended |
| Pre-Printed: | No |
| Package Length: | 12-3/4 in |
| Package Weight: | 35.50 LB |
| Package Width: | 15 in |
| Material: | Recycled Board |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | 7685 |
| Number of Items: | 100 |
| Number of Windows: | 0 |
| Open End / Open Side: | Open End |
| Seal Type: | Pressure Sensitive Seal |
| Seam Type: | Center Seam |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 12-3/4 x 15 in |
| UPC: | 50008257076859 |
| Weight of Material: | 0.028 in |
| Window: | No |