Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Box of 100 | 2+ Boxes | 5+ Boxes | 10+ Boxes | 20+ Boxes |
| $181.28 | $173.19 | $166.70 | $161.78 | $157.41 |
| Volume Savings | 4.5% | 8% | 10.8% | 13.2% |
| Need 30+ Boxes? Click here for Pricing | ||||
| ASIN: | B005157P6G | Brand: | The Envelope Supplies Shop | |
|---|---|---|---|---|
| Feature 5: | 1-1/2" Expansion | Feature 6: | Center Seam | |
| Feature 7: | Open End | Feature 8: | No Window | |
| Feature 9: | Pressure Sensitive Seal | Color: | Bright White | |
| Condition: | New | Currency: | USD | |
| Envelope Style: | Mailer Envelope | Flap Type: | Flap Down | |
| Pre-Printed: | No | Package Length: | 10 in | |
| Package Weight: | 4.90 LB | Package Width: | 13 in | |
| Material: | Tyvek | Country of Origin: | USA | |
| Manufacturer Part Number: | 5393 | Number of Items: | 100 | |
| Number of Windows: | 0 | Open End / Open Side: | Open End | |
| Paper Finish: | Smooth | Seal Type: | Pressure Sensitive Seal | |
| Seam Type: | Center Seam | Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | |
| Size: | 10 x 13 in | UPC: | 50008257053935 | |
| Weight of Material: | 14 lb | Window: | No |
| ASIN: | B005157P6G |
|---|---|
| Brand: | The Envelope Supplies Shop |
| Feature 5: | 1-1/2" Expansion |
| Feature 6: | Center Seam |
| Feature 7: | Open End |
| Feature 8: | No Window |
| Feature 9: | Pressure Sensitive Seal |
| Color: | Bright White |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Envelope Style: | Mailer Envelope |
| Flap Type: | Flap Down |
| Pre-Printed: | No |
| Package Length: | 10 in |
| Package Weight: | 4.90 LB |
| Package Width: | 13 in |
| Material: | Tyvek |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | 5393 |
| Number of Items: | 100 |
| Number of Windows: | 0 |
| Open End / Open Side: | Open End |
| Paper Finish: | Smooth |
| Seal Type: | Pressure Sensitive Seal |
| Seam Type: | Center Seam |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 10 x 13 in |
| UPC: | 50008257053935 |
| Weight of Material: | 14 lb |
| Window: | No |