Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Box of 500 | 2+ Boxes | 5+ Boxes | 10+ Boxes | 20+ Boxes |
| $350.33 | $342.55 | $336.21 | $331.31 | $316.14 |
| Volume Savings | 2.2% | 4% | 5.4% | 9.8% |
| Need 30+ Boxes? Click here for Pricing | ||||
10"x 15", Open End First Class Catalog Envelope, No Window, Dura Print, White Paper/Poly/Paper, Smooth Finish, Center Seam, Flap Down, Kwik-Tak, Printed Green 1st Class Border, 500 Qty / Box, 500 Qty / Ctn, 27 lbs. per Box
| ASIN: | B005157TMQ | Brand: | The Envelope Supplies Shop | |
|---|---|---|---|---|
| Feature 6: | Center Seam | Feature 7: | No Window | |
| Feature 8: | Pressure Sensitive Seal | Feature 9: | Flap Down | |
| Color: | White | Condition: | New | |
| Currency: | USD | Envelope Style: | Mailer Envelope | |
| Flap Type: | Flap Down | Pre-Printed: | Yes | |
| Package Length: | 10 in | Package Weight: | 27.00 LB | |
| Package Width: | 15 in | Legend: | First Class Mail | |
| Material: | Dura-Print | Country of Origin: | USA | |
| Manufacturer Part Number: | 5271 | Number of Items: | 500 | |
| Number of Windows: | 0 | Open End / Open Side: | Open End | |
| Paper Finish: | Smooth | Seal Type: | Pressure Sensitive Seal | |
| Seam Type: | Center Seam | Ships in: | 10 Business Days (Plus time in transit) | |
| Size: | 10 x 15 in | UPC: | 50008257052716 | |
| Weight of Material: | 25 lb | Window: | No |
| ASIN: | B005157TMQ |
|---|---|
| Brand: | The Envelope Supplies Shop |
| Feature 6: | Center Seam |
| Feature 7: | No Window |
| Feature 8: | Pressure Sensitive Seal |
| Feature 9: | Flap Down |
| Color: | White |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Envelope Style: | Mailer Envelope |
| Flap Type: | Flap Down |
| Pre-Printed: | Yes |
| Package Length: | 10 in |
| Package Weight: | 27.00 LB |
| Package Width: | 15 in |
| Legend: | First Class Mail |
| Material: | Dura-Print |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | 5271 |
| Number of Items: | 500 |
| Number of Windows: | 0 |
| Open End / Open Side: | Open End |
| Paper Finish: | Smooth |
| Seal Type: | Pressure Sensitive Seal |
| Seam Type: | Center Seam |
| Ships in: | 10 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 10 x 15 in |
| UPC: | 50008257052716 |
| Weight of Material: | 25 lb |
| Window: | No |