Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Box of 50 | 2+ Boxes | 5+ Boxes | 10+ Boxes | 20+ Boxes |
| $29.48 | $26.68 | $25.86 | $25.47 | $25.06 |
| Volume Savings | 9.5% | 12.3% | 13.6% | 15% |
| Need 30+ Boxes? Click here for Pricing | ||||
| ASIN: | B00E8WOE8U | Brand: | The Filing Supplies Shop | |
|---|---|---|---|---|
| Capacity: | 1 | Closure Type: | Flap | |
| Color: | White | Condition: | New | |
| Currency: | USD | ECT Rating: | ECT-32-B | |
| For Use With: | All 11-1/8" x 8-3/4" Literature Mailers | Gusset Type: | Tyvek Gussets | |
| Package Length: | 11-1/8 in | Package Weight: | 4.50 LB | |
| Package Width: | 8-3/4 in | Material: | Corrugated Cardboard | |
| Country of Origin: | USA | Manufacturer Part Number: | MDMI1 | |
| Number of Fasteners: | 0 | Number of Items: | 50 | |
| Number of Pockets: | 1 | Point Size / Basis Weight: | 11 pt | |
| Ships in: | 3 to 5 Business Days (Plus time in transit) | Size: | 11-1/8 x 8-3/4 in | |
| Texture: | Corrugated | UPC: | 841436073165 |
| ASIN: | B00E8WOE8U |
|---|---|
| Brand: | The Filing Supplies Shop |
| Capacity: | 1 |
| Closure Type: | Flap |
| Color: | White |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| ECT Rating: | ECT-32-B |
| For Use With: | All 11-1/8" x 8-3/4" Literature Mailers |
| Gusset Type: | Tyvek Gussets |
| Package Length: | 11-1/8 in |
| Package Weight: | 4.50 LB |
| Package Width: | 8-3/4 in |
| Material: | Corrugated Cardboard |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | MDMI1 |
| Number of Fasteners: | 0 |
| Number of Items: | 50 |
| Number of Pockets: | 1 |
| Point Size / Basis Weight: | 11 pt |
| Ships in: | 3 to 5 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 11-1/8 x 8-3/4 in |
| Texture: | Corrugated |
| UPC: | 841436073165 |