Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Box of 500 | 2+ Boxes | 5+ Boxes | 10+ Boxes | 20+ Boxes |
| $50.93 | $44.89 | $41.79 | $41.16 | $40.54 |
| Volume Savings | 11.9% | 17.9% | 19.2% | 20.4% |
| Need 30+ Boxes? Click here for Pricing | ||||
8-1/2" x 11" (8.5" x 11"), Letterhead Envelope, No Window, Ultra-White 25% Cotton, 25% Cotton Bond Paper, Paper Color: Bright White (95% Brightness), Imaging Finish, Watermarked, 500 Qty / Box, 5000 Qty / Ctn, 6.5 lbs. per Box
| ASIN: | B00515AC66 | Brand: | The Envelope Supplies Shop | |
|---|---|---|---|---|
| Brightness Rating: | 95% | Feature 6: | Acid Free | |
| Color: | Bright White | Condition: | New | |
| Currency: | USD | Embossed Panel: | No | |
| Package Length: | 8-1/2 in | Package Weight: | 6.50 LB | |
| Package Width: | 11 in | Material: | 25% Cotton Bond | |
| Country of Origin: | USA | Manufacturer Part Number: | 7529 | |
| Number of Items: | 500 | Paper Finish: | Imaging | |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | Size: | 8-1/2 x 11 in | |
| Style: | Business Letterhead | UPC: | 10008257075298 | |
| Watermark: | Yes | Weight of Material: | 24 lb |
| ASIN: | B00515AC66 |
|---|---|
| Brand: | The Envelope Supplies Shop |
| Brightness Rating: | 95% |
| Feature 6: | Acid Free |
| Color: | Bright White |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Embossed Panel: | No |
| Package Length: | 8-1/2 in |
| Package Weight: | 6.50 LB |
| Package Width: | 11 in |
| Material: | 25% Cotton Bond |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | 7529 |
| Number of Items: | 500 |
| Paper Finish: | Imaging |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 8-1/2 x 11 in |
| Style: | Business Letterhead |
| UPC: | 10008257075298 |
| Watermark: | Yes |
| Weight of Material: | 24 lb |