Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Carton of 2000 | 2+ Boxes | 5+ Boxes | 10+ Boxes | 20+ Boxes |
| $218.42 | $204.36 | $194.17 | $191.26 | $190.46 |
| Volume Savings | 6.4% | 11.1% | 12.4% | 12.8% |
| Need 30+ Boxes? Click here for Pricing | ||||
8-1/2" x 11", Card Stock, 80#, Bright White (98% Brightness), Ultra Smooth Finish, Ream-Wrapped
| ASIN: | B009XE3OPM | Brand: | The Envelope Supplies Shop | |
|---|---|---|---|---|
| Brightness Rating: | 98% | Color: | Bright White | |
| Condition: | New | Currency: | USD | |
| Embossed Panel: | No | Envelope Style: | Card Stock | |
| Discontinued: | TRUE | Pre-Printed: | No | |
| Package Length: | 8-1/2 in | Package Weight: | 8.00 LB | |
| Package Width: | 11 in | Material: | Paper Stock | |
| Country of Origin: | USA | Manufacturer Part Number: | 5795 | |
| Number of Items: | 2000 | Number of Windows: | 0 | |
| Paper Finish: | Ultra Smooth | Post-Consumer Recycled Content: | 100 | |
| Post-consumer Recycled Content Combined: | 100% | Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | |
| Size: | 8-1/2 x 11 in | Standards: | FSC Certified | |
| Style: | Business Card Stock | Watermark: | No | |
| Weight of Material: | 80 lb |
| ASIN: | B009XE3OPM |
|---|---|
| Brand: | The Envelope Supplies Shop |
| Brightness Rating: | 98% |
| Color: | Bright White |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Embossed Panel: | No |
| Envelope Style: | Card Stock |
| Discontinued: | TRUE |
| Pre-Printed: | No |
| Package Length: | 8-1/2 in |
| Package Weight: | 8.00 LB |
| Package Width: | 11 in |
| Material: | Paper Stock |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | 5795 |
| Number of Items: | 2000 |
| Number of Windows: | 0 |
| Paper Finish: | Ultra Smooth |
| Post-Consumer Recycled Content: | 100 |
| Post-consumer Recycled Content Combined: | 100% |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 8-1/2 x 11 in |
| Standards: | FSC Certified |
| Style: | Business Card Stock |
| Watermark: | No |
| Weight of Material: | 80 lb |