Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Carton of 500 | 2+ Boxes | 5+ Boxes | 10+ Boxes |
| $140.07 | $132.74 | $127.74 | $124.24 |
| Volume Savings | 5.2% | 8.8% | 11.3% |
| Need 30+ Boxes? Click here for Pricing | |||
12" x 18", Card Stock, 80#, Bright White (98% Brightness), Ultra Smooth Finish, Ream-Wrapped
| Brand: | The Envelope Supplies Shop | Brightness Rating: | 98% | |
|---|---|---|---|---|
| Color: | Bright White | Condition: | New | |
| Currency: | USD | Envelope Style: | Card Stock | |
| Pre-Printed: | No | Package Length: | 12 in | |
| Package Weight: | 33.50 LB | Package Width: | 18 in | |
| Material: | Paper Stock | Country of Origin: | USA | |
| Manufacturer Part Number: | 7679 | Number of Items: | 500 | |
| Number of Windows: | 0 | Paper Finish: | Ultra Smooth | |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | Size: | 12 x 18 in | |
| Standards: | FSC Certified | Weight of Material: | 80 lb | |
| Window: | No |
| Brand: | The Envelope Supplies Shop |
|---|---|
| Brightness Rating: | 98% |
| Color: | Bright White |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Envelope Style: | Card Stock |
| Pre-Printed: | No |
| Package Length: | 12 in |
| Package Weight: | 33.50 LB |
| Package Width: | 18 in |
| Material: | Paper Stock |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | 7679 |
| Number of Items: | 500 |
| Number of Windows: | 0 |
| Paper Finish: | Ultra Smooth |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 12 x 18 in |
| Standards: | FSC Certified |
| Weight of Material: | 80 lb |
| Window: | No |