Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Box of 250 | 2+ Boxes | 5+ Boxes | 10+ Boxes | 20+ Boxes |
| $77.70 | $71.97 | $69.54 | $67.17 | $65.17 |
| Volume Savings | 7.4% | 10.5% | 13.6% | 16.1% |
| Need 30+ Boxes? Click here for Pricing | ||||
11" x 17", Business Card Stock, Starburst, Brightly Colored Sulphite Paper, Paper Color: Tangerine, Vellum Finish, 250 Qty / Box, 1000 Qty / Ctn, 12.5 lbs. per Box
| ASIN: | B005156K12 | Brand: | The Envelope Supplies Shop | |
|---|---|---|---|---|
| Color: | Tangerine | Condition: | New | |
| Currency: | USD | Embossed Panel: | No | |
| Package Length: | 11 in | Package Weight: | 12.50 LB | |
| Package Width: | 17 in | Material: | Paper Stock | |
| Country of Origin: | USA | Manufacturer Part Number: | 5790 | |
| Number of Items: | 250 | Paper Finish: | Vellum | |
| Related Products: | E-5781, E-5782, E-5783, E-5784, E-5785, E-5786, E-5787, E-5788, E-5789, E-5791 | Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | |
| Size: | 11 x 17 in | Style: | Business Card Stock | |
| UPC: | 10008257057997 | Watermark: | No | |
| Weight of Material: | 65 lb |
| ASIN: | B005156K12 |
|---|---|
| Brand: | The Envelope Supplies Shop |
| Color: | Tangerine |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Embossed Panel: | No |
| Package Length: | 11 in |
| Package Weight: | 12.50 LB |
| Package Width: | 17 in |
| Material: | Paper Stock |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | 5790 |
| Number of Items: | 250 |
| Paper Finish: | Vellum |
| Related Products: | E-5781, E-5782, E-5783, E-5784, E-5785, E-5786, E-5787, E-5788, E-5789, E-5791 |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 11 x 17 in |
| Style: | Business Card Stock |
| UPC: | 10008257057997 |
| Watermark: | No |
| Weight of Material: | 65 lb |