Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Box of 500 | 2+ Boxes | 5+ Boxes | 10+ Boxes | 20+ Boxes |
| $106.48 | $94.83 | $87.81 | $84.82 | $82.29 |
| Volume Savings | 10.9% | 17.5% | 20.3% | 22.7% |
| Need 30+ Boxes? Click here for Pricing | ||||
| Brand: | The Envelope Supplies Shop | Feature 7: | Square Flap Down | |
|---|---|---|---|---|
| Color: | Blue | Condition: | New | |
| Currency: | USD | Envelope Number: | #A-7 | |
| Envelope Style: | Announcement Envelope | Flap Type: | Square Flap Down | |
| Pre-Printed: | No | Package Length: | 5-1/4 in | |
| Package Weight: | 7.00 LB | Package Width: | 7-1/4 in | |
| Material: | Paper Stock | Country of Origin: | USA | |
| Manufacturer Part Number: | 6929 | Number of Items: | 500 | |
| Number of Windows: | 0 | Open End / Open Side: | Open Side | |
| Paper Finish: | Vellum | Seal Type: | Remoistening Seal | |
| Seam Type: | Side Seam | Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | |
| Size: | 5-1/4 x 7-1/4 in | Weight of Material: | 24 lb | |
| Window: | No |
| Brand: | The Envelope Supplies Shop |
|---|---|
| Feature 7: | Square Flap Down |
| Color: | Blue |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Envelope Number: | #A-7 |
| Envelope Style: | Announcement Envelope |
| Flap Type: | Square Flap Down |
| Pre-Printed: | No |
| Package Length: | 5-1/4 in |
| Package Weight: | 7.00 LB |
| Package Width: | 7-1/4 in |
| Material: | Paper Stock |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | 6929 |
| Number of Items: | 500 |
| Number of Windows: | 0 |
| Open End / Open Side: | Open Side |
| Paper Finish: | Vellum |
| Seal Type: | Remoistening Seal |
| Seam Type: | Side Seam |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 5-1/4 x 7-1/4 in |
| Weight of Material: | 24 lb |
| Window: | No |