Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Carton of 1250 Tabs | 2+ Cartons | 5+ Cartons | 10+ Cartons | 20+ Cartons |
| $245.19 | $238.69 | $226.21 | $211.35 | $197.10 |
| Volume Savings | 2.7% | 7.7% | 13.8% | 19.6% |
| Need 30+ Cartons? Click here for Pricing | ||||
90#, 1/5 Cut, Blank Indexes, No Copier Mylar on Tab Area, 3 Hole Punch, Straight Collated (Forward) (Carton of 1250 Tabs). Copier tabs are designed to go through high speed copiers without jamming. Eliminate the need for custom printed tabs by using these copier tabs in your printer and printing them as needed.
| Brand: | The Business Form Supplies Shop | Coating Description: | Uncoated | |
|---|---|---|---|---|
| Collated Direction: | Straight | Color: | White | |
| Condition: | New | Currency: | USD | |
| Hole Punched Position: | Left | Holes Punched: | Yes | |
| Pre-Printed: | No | Package Height: | 11 in | |
| Package Length: | 8-1/2 in | Package Weight: | 30.00 LB | |
| Material: | Paper | Country of Origin: | USA | |
| Manufacturer Part Number: | CT905STP | Number of Collated Sets: | 250 | |
| Number of Holes: | 3 | Number of Items: | 1250 | |
| Overall Dimensions: | 9 x 11 in | Paper Size: | 8.5 x 11 in | |
| Point Size / Basis Weight: | 90 lb | Sheet Length: | 11 in | |
| Sheet Size: | 8-1/2 x 11 in | Sheet Width: | 8-1/2 in | |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | Size: | 8-1/2 x 11 in | |
| Tab Cut Type: | 1/5 Cut | Tab Material: | Uncoated | |
| Tab Size: | 1/2 in |
| Brand: | The Business Form Supplies Shop |
|---|---|
| Coating Description: | Uncoated |
| Collated Direction: | Straight |
| Color: | White |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Hole Punched Position: | Left |
| Holes Punched: | Yes |
| Pre-Printed: | No |
| Package Height: | 11 in |
| Package Length: | 8-1/2 in |
| Package Weight: | 30.00 LB |
| Material: | Paper |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | CT905STP |
| Number of Collated Sets: | 250 |
| Number of Holes: | 3 |
| Number of Items: | 1250 |
| Overall Dimensions: | 9 x 11 in |
| Paper Size: | 8.5 x 11 in |
| Point Size / Basis Weight: | 90 lb |
| Sheet Length: | 11 in |
| Sheet Size: | 8-1/2 x 11 in |
| Sheet Width: | 8-1/2 in |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 8-1/2 x 11 in |
| Tab Cut Type: | 1/5 Cut |
| Tab Material: | Uncoated |
| Tab Size: | 1/2 in |