Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Box of 1 Dozen | 2+ Boxes | 5+ Boxes | 10+ Boxes | 20+ Boxes |
| $22.26 | $17.19 | $14.25 | $12.77 | $12.00 |
| Volume Savings | 22.8% | 36% | 42.6% | 46.1% |
| Need 30+ Boxes? Click here for Pricing | ||||
| Brand: | The Safety Zone | Color: | White | |
|---|---|---|---|---|
| Condition: | New | Currency: | USD | |
| Disposable: | No | Feature Copy: | 8 oz Cotton Ramie Gloves in Both Men's and Women's Sizes | |
| Gender: | Female | Package Weight: | 1.00 LB | |
| Lining Material: | Unlined | Material: | Cotton Ramie | |
| Country of Origin: | USA | Manufacturer Part Number: | GC08-WN-2C | |
| Number of Items: | 12 | Ships in: | 2 to 3 Business Days (Plus time in transit) | |
| Size: | in | UPC: | 763583701763 | |
| Weight of Material: | 8 oz |
| Brand: | The Safety Zone |
|---|---|
| Color: | White |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Disposable: | No |
| Feature Copy: | 8 oz Cotton Ramie Gloves in Both Men's and Women's Sizes |
| Gender: | Female |
| Package Weight: | 1.00 LB |
| Lining Material: | Unlined |
| Material: | Cotton Ramie |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | GC08-WN-2C |
| Number of Items: | 12 |
| Ships in: | 2 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | in |
| UPC: | 763583701763 |
| Weight of Material: | 8 oz |