Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Box of 2000 | 2+ Boxes | 5+ Boxes | 10+ Boxes | 20+ Boxes |
| $159.73 | $155.88 | $152.25 | $148.82 | $133.25 |
| SALE$151.74 | $148.09 | $144.64 | $141.38 | $126.59 |
| Volume Savings | 2.4% | 4.7% | 6.8% | 16.6% |
| Need 30+ Boxes? Click here for Pricing | ||||
| ASIN: | B009L98P8U | Block Out Backer: | 2 Panel Blockout | |
|---|---|---|---|---|
| Brand: | The Business Form Supplies Shop | Carbonless: | No | |
| Color: | Blue | Comparable Products: | Print Xcel VersaSeal Z814BA, Moore SecureScan N142, Apex PSN14Z,Ward-Kraft Pressure Seal 14213T, Ward-Kraft Pressure Seal 14ZBT | |
| Condition: | New | Currency: | USD | |
| Fold Type: | Z-Fold | Form Number: | Multi-Purpose Form | |
| Pre-Printed: | No | Package Height: | 14 in | |
| Package Weight: | 38.00 LB | Package Width: | 8-1/2 in | |
| Material: | Paper | Country of Origin: | USA | |
| Manufacturer Part Number: | PSFMPZ-B | Number of Items: | 2000 | |
| Paper Size: | Legal in | Paper Type: | Laser Paper | |
| Paper Weight Sequence: | 28 lb | Perforation: | Yes | |
| Point Size / Basis Weight: | 28# | Printed Backer: | Yes | |
| Security Tint: | Yes | Sheet Size: | 8-1/2 x 14 in | |
| Shelf Life: | Minimum 6 Month | Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | |
| Size: | 8-1/2 x 14 in | Tint Color: | Blue |
| ASIN: | B009L98P8U |
|---|---|
| Block Out Backer: | 2 Panel Blockout |
| Brand: | The Business Form Supplies Shop |
| Carbonless: | No |
| Color: | Blue |
| Comparable Products: | Print Xcel VersaSeal Z814BA, Moore SecureScan N142, Apex PSN14Z,Ward-Kraft Pressure Seal 14213T, Ward-Kraft Pressure Seal 14ZBT |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Fold Type: | Z-Fold |
| Form Number: | Multi-Purpose Form |
| Pre-Printed: | No |
| Package Height: | 14 in |
| Package Weight: | 38.00 LB |
| Package Width: | 8-1/2 in |
| Material: | Paper |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | PSFMPZ-B |
| Number of Items: | 2000 |
| Paper Size: | Legal in |
| Paper Type: | Laser Paper |
| Paper Weight Sequence: | 28 lb |
| Perforation: | Yes |
| Point Size / Basis Weight: | 28# |
| Printed Backer: | Yes |
| Security Tint: | Yes |
| Sheet Size: | 8-1/2 x 14 in |
| Shelf Life: | Minimum 6 Month |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 8-1/2 x 14 in |
| Tint Color: | Blue |