Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Lot of 250 Sheets | 2+ Lots | 5+ Lots | 10+ Lots | 20+ Lots |
| $69.12 | $64.56 | $63.59 | $62.49 | $60.84 |
| SALE$65.66 | $61.33 | $60.41 | $59.37 | $57.80 |
| Volume Savings | 6.6% | 8% | 9.6% | 12% |
| Need 30+ Lots? Click here for Pricing | ||||
This 6" x 4" integrated laser label sheet is compatible with ShipStation software. If you are using ShipStation to create labels for your shipments, these labels provide an easy way to use any inkjet or laser printer to fulfill your orders and produce a clear and efficient shipping lable. The 1 up labels are 6" x 4", and made from 24# MOCR Stock on an 8.5" x 11" Laser Cutsheet. Integrated ShipStation labels come 1 Label / Sheet, 250 Sheets / Lot.
| Background Color: | White | Brand: | The Business Form Supplies Shop | |
|---|---|---|---|---|
| Feature 6: | 250 Sheets / Lot | Color: | White | |
| Condition: | New | Currency: | USD | |
| Package Height: | 4 in | Package Weight: | 5.00 LB | |
| Package Width: | 6 in | Label Feed Type: | Sheet | |
| Label Type: | Integrated Labels | Material: | 24# MOCR Stock | |
| Country of Origin: | USA | Manufacturer Part Number: | BL0025-250 | |
| Number of Items: | 250 | Number of Labels per Sheet: | 1 | |
| Paper Corner Type: | Round | Paper Size: | 8-1/2 x 11 in | |
| Perforation: | Yes | Perforation Orientation: | Horizontal | |
| Point Size / Basis Weight: | 24# | Shape: | Rectangle | |
| Sheet Length: | 11 in | Sheet Size: | 8-1/2 x 11 in | |
| Sheet Width: | 8-1/2 in | Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | |
| Size: | 6 x 4 in |
| Background Color: | White |
|---|---|
| Brand: | The Business Form Supplies Shop |
| Feature 6: | 250 Sheets / Lot |
| Color: | White |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Package Height: | 4 in |
| Package Weight: | 5.00 LB |
| Package Width: | 6 in |
| Label Feed Type: | Sheet |
| Label Type: | Integrated Labels |
| Material: | 24# MOCR Stock |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | BL0025-250 |
| Number of Items: | 250 |
| Number of Labels per Sheet: | 1 |
| Paper Corner Type: | Round |
| Paper Size: | 8-1/2 x 11 in |
| Perforation: | Yes |
| Perforation Orientation: | Horizontal |
| Point Size / Basis Weight: | 24# |
| Shape: | Rectangle |
| Sheet Length: | 11 in |
| Sheet Size: | 8-1/2 x 11 in |
| Sheet Width: | 8-1/2 in |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 6 x 4 in |