Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Carton of 3 Stacks | 2+ Cartons | 5+ Cartons | 10+ Cartons | 20+ Cartons |
| $121.36 | $117.41 | $114.46 | $111.68 | $108.77 |
| Volume Savings | 3.3% | 5.7% | 8% | 10.4% |
| Need 30+ Cartons? Click here for Pricing | ||||
| Adhesive Type: | Permanent Self Adhesive | ASIN: | B00EZB9TIE | |
|---|---|---|---|---|
| Background Color: | White | Brand: | Datalabel | |
| Brightness Rating: | 86.5% | Carrier Width: | 4-1/8 in | |
| Color: | White | Condition: | New | |
| Currency: | USD | Package Height: | 8 in | |
| Package Weight: | 16.80 LB | Package Width: | 4 in | |
| Label Feed Type: | Fanfold | Label Format: | Perforated Labels | |
| Label Type: | Fanfold Thermal Transfer Labels | Liner Caliper: | 2.5 mil | |
| Liner Material: | Kraft | Material: | Paper Stock | |
| Country of Origin: | USA | Manufacturer Part Number: | 671005 | |
| Minimum Application Temperature: | 40 °F | Minimum Service Temperature: | -65 to +200 °F | |
| Number of Items: | 970 | Opacity: | 0.88 | |
| Paper Corner Type: | Square | Perforation: | Yes | |
| Perforation Orientation: | Horizontal | Shape: | Rectangle | |
| Shelf Life: | One year when stored at 72°F and 50% RH | Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | |
| Size: | 4 x 8 in | Spec Sheet: | 921 |
| Adhesive Type: | Permanent Self Adhesive |
|---|---|
| ASIN: | B00EZB9TIE |
| Background Color: | White |
| Brand: | Datalabel |
| Brightness Rating: | 86.5% |
| Carrier Width: | 4-1/8 in |
| Color: | White |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Package Height: | 8 in |
| Package Weight: | 16.80 LB |
| Package Width: | 4 in |
| Label Feed Type: | Fanfold |
| Label Format: | Perforated Labels |
| Label Type: | Fanfold Thermal Transfer Labels |
| Liner Caliper: | 2.5 mil |
| Liner Material: | Kraft |
| Material: | Paper Stock |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | 671005 |
| Minimum Application Temperature: | 40 °F |
| Minimum Service Temperature: | -65 to +200 °F |
| Number of Items: | 970 |
| Opacity: | 0.88 |
| Paper Corner Type: | Square |
| Perforation: | Yes |
| Perforation Orientation: | Horizontal |
| Shape: | Rectangle |
| Shelf Life: | One year when stored at 72°F and 50% RH |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 4 x 8 in |
| Spec Sheet: | 921 |