Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Carton of 4 Rolls | 2+ Cartons | 5+ Cartons | 10+ Cartons | 20+ Cartons |
| $125.91 | $121.60 | $118.39 | $115.36 | $112.51 |
| Volume Savings | 3.4% | 6% | 8.4% | 10.6% |
| Need 30+ Cartons? Click here for Pricing | ||||
| Adhesive Material: | Acrylic | Background Color: | White | |
|---|---|---|---|---|
| Brand: | The Supplies Shops.com | Caliper: | 5.1 mil | |
| Carrier Width: | 2-1/8 in | Coating Description: | Ultra Smooth | |
| Color: | White | Condition: | New | |
| Core Diameter: | 1 in | Currency: | USD | |
| Diameter: | 4 in | Package Height: | 1 in | |
| Package Weight: | 5.00 LB | Package Width: | 2 in | |
| Label Feed Type: | Roll | Label Format: | Perforated Labels | |
| Label Type: | Polyester Thermal Transfer Labels | Liner Caliper: | 2.5 mil | |
| Liner Material: | Kraft | Material: | Paper Stock | |
| Country of Origin: | USA | Manufacturer Part Number: | TH21-14PTTPOLY | |
| Minimum Application Temperature: | -10 °F | Minimum Service Temperature: | -65 to +200 °F | |
| Number of Items: | 1380 | Paper Corner Type: | Round | |
| Paper Finish: | Gloss | Perforation: | Yes | |
| Perforation Orientation: | Horizontal | Shape: | Rectangle | |
| Shelf Life: | One year when stored at 70?F and 50% RH | Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | |
| Size: | 2 x 1 in | UPC: | 840186201873 | |
| Wind Direction: | Wound Out |
| Adhesive Material: | Acrylic |
|---|---|
| Background Color: | White |
| Brand: | The Supplies Shops.com |
| Caliper: | 5.1 mil |
| Carrier Width: | 2-1/8 in |
| Coating Description: | Ultra Smooth |
| Color: | White |
| Condition: | New |
| Core Diameter: | 1 in |
| Currency: | USD |
| Diameter: | 4 in |
| Package Height: | 1 in |
| Package Weight: | 5.00 LB |
| Package Width: | 2 in |
| Label Feed Type: | Roll |
| Label Format: | Perforated Labels |
| Label Type: | Polyester Thermal Transfer Labels |
| Liner Caliper: | 2.5 mil |
| Liner Material: | Kraft |
| Material: | Paper Stock |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | TH21-14PTTPOLY |
| Minimum Application Temperature: | -10 °F |
| Minimum Service Temperature: | -65 to +200 °F |
| Number of Items: | 1380 |
| Paper Corner Type: | Round |
| Paper Finish: | Gloss |
| Perforation: | Yes |
| Perforation Orientation: | Horizontal |
| Shape: | Rectangle |
| Shelf Life: | One year when stored at 70?F and 50% RH |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 2 x 1 in |
| UPC: | 840186201873 |
| Wind Direction: | Wound Out |