Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Roll of 500 Labels | 2+ Rolls | 5+ Rolls | 10+ Rolls | 20+ Rolls |
| $16.84 | $14.45 | $12.96 | $12.16 | $11.48 |
| Volume Savings | 14.2% | 23% | 27.8% | 31.8% |
| Need 30+ Rolls? Click here for Pricing | ||||
| Adhesive Type: | Permanent Self Adhesive | Background Color: | White | |
|---|---|---|---|---|
| Brand: | The Label Supplies Shop | Feature 6: | Labels Ship in 2-3 Days | |
| Color: | White/Red | Comparable Products: | Uline S-17031 | |
| Condition: | New | Core Diameter: | 1-1/2 in | |
| Currency: | USD | Pre-Printed: | Yes | |
| Package Height: | 1 in | Package Weight: | 0.50 LB | |
| Package Width: | 1 in | Label Feed Type: | Roll | |
| Label Format: | Made in Labels | Label Type: | Shipping & Handling Labels | |
| Legend: | Assembled in USA | Material: | Paper Stock | |
| Country of Origin: | USA | Manufacturer Part Number: | DL1635 | |
| Number of Items: | 500 | Paper Corner Type: | Square | |
| Shape: | Square | Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | |
| Size: | 1 x 1 in | Text Color: | Red |
| Adhesive Type: | Permanent Self Adhesive |
|---|---|
| Background Color: | White |
| Brand: | The Label Supplies Shop |
| Feature 6: | Labels Ship in 2-3 Days |
| Color: | White/Red |
| Comparable Products: | Uline S-17031 |
| Condition: | New |
| Core Diameter: | 1-1/2 in |
| Currency: | USD |
| Pre-Printed: | Yes |
| Package Height: | 1 in |
| Package Weight: | 0.50 LB |
| Package Width: | 1 in |
| Label Feed Type: | Roll |
| Label Format: | Made in Labels |
| Label Type: | Shipping & Handling Labels |
| Legend: | Assembled in USA |
| Material: | Paper Stock |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | DL1635 |
| Number of Items: | 500 |
| Paper Corner Type: | Square |
| Shape: | Square |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 1 x 1 in |
| Text Color: | Red |