Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Box of 25 | 2+ Boxes | 5+ Boxes | 10+ Boxes | 20+ Boxes |
| $115.98 | $105.93 | $100.28 | $97.52 | $94.92 |
| Volume Savings | 8.7% | 13.5% | 15.9% | 18.2% |
| Need 30+ Boxes? Click here for Pricing | ||||
A classification folder that offers six separate filing sections. Made entirely of 15 point colored stock. Top Tab folders offer an efficient way to maintain medical, insurance, legal and other files with several subdivisions. You can use different colors for different types of records. Each folder has a fastener on front and back covers and a double-sided fastener on each inner partition.
| ASIN: | B004P3RLB4 | Brand: | SJ Paper | |
|---|---|---|---|---|
| Feature 6: | 1" Expansion | Feature 7: | 6 Dividers | |
| Color: | Manila | Condition: | New | |
| Currency: | USD | Fastener Capacity: | 1 in | |
| Fastener Type: | 1" Fastener | Gusset Type: | Reinforced | |
| Package Height: | 8-1/2 in | Package Weight: | 5.00 LB | |
| Package Width: | 14 in | Material: | Manila Stock | |
| Maximum Expandable Size: | 1 in | Country of Origin: | USA | |
| Manufacturer Part Number: | SJPS59710 | Number of Dividers: | 6 | |
| Number of Fasteners: | 8 | Number of Items: | 25 | |
| Point Size / Basis Weight: | 15 pt | Post-Consumer Recycled Content: | 10 | |
| Post-consumer Recycled Content Combined: | 10% | Pre-Consumer Recycled Content: | 0 | |
| Pre-consumer Recycled Content Combined: | 0% | Recycled Content Percentage: | 10% | |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | Size: | Legal in | |
| Tab Cut Type: | Full Cut | Tab Position: | Top Tab | |
| UPC: | 709683597103 |
| ASIN: | B004P3RLB4 |
|---|---|
| Brand: | SJ Paper |
| Feature 6: | 1" Expansion |
| Feature 7: | 6 Dividers |
| Color: | Manila |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Fastener Capacity: | 1 in |
| Fastener Type: | 1" Fastener |
| Gusset Type: | Reinforced |
| Package Height: | 8-1/2 in |
| Package Weight: | 5.00 LB |
| Package Width: | 14 in |
| Material: | Manila Stock |
| Maximum Expandable Size: | 1 in |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | SJPS59710 |
| Number of Dividers: | 6 |
| Number of Fasteners: | 8 |
| Number of Items: | 25 |
| Point Size / Basis Weight: | 15 pt |
| Post-Consumer Recycled Content: | 10 |
| Post-consumer Recycled Content Combined: | 10% |
| Pre-Consumer Recycled Content: | 0 |
| Pre-consumer Recycled Content Combined: | 0% |
| Recycled Content Percentage: | 10% |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | Legal in |
| Tab Cut Type: | Full Cut |
| Tab Position: | Top Tab |
| UPC: | 709683597103 |