Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Box of 15 | 2+ Boxes | 5+ Boxes | 10+ Boxes | 20+ Boxes |
| $87.84 | $82.56 | $79.89 | $78.48 | $76.79 |
| Volume Savings | 6% | 9.1% | 10.7% | 12.6% |
| Need 30+ Boxes? Click here for Pricing | ||||
| Brand: | SJ Paper | Feature 6: | 2-1/4" Expansion | |
|---|---|---|---|---|
| Feature 7: | 6 Fasteners | Feature 8: | 2 Dividers | |
| Color: | Pale Green | Condition: | New | |
| Currency: | USD | Fastener Capacity: | 2 in | |
| Fastener Type: | 2" Fastener | Gusset Type: | Tyvek | |
| Package Height: | 8-1/2 in | Package Weight: | 5.00 LB | |
| Package Width: | 11 in | Material: | Pressboard | |
| Maximum Expandable Size: | 2-1/4 in | Country of Origin: | USA | |
| Manufacturer Part Number: | SJPS60934 | Number of Dividers: | 2 | |
| Number of Fasteners: | 6 | Number of Items: | 15 | |
| Point Size / Basis Weight: | 25 pt | Post-Consumer Recycled Content: | 30 | |
| Post-consumer Recycled Content Combined: | 30% | Pre-Consumer Recycled Content: | 30 | |
| Pre-consumer Recycled Content Combined: | 30% | Recycled Content Percentage: | 60% | |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | Size: | Letter in | |
| Tab Cut Type: | Full Cut | Tab Position: | End Tab | |
| UPC: | 709683609349 |
| Brand: | SJ Paper |
|---|---|
| Feature 6: | 2-1/4" Expansion |
| Feature 7: | 6 Fasteners |
| Feature 8: | 2 Dividers |
| Color: | Pale Green |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Fastener Capacity: | 2 in |
| Fastener Type: | 2" Fastener |
| Gusset Type: | Tyvek |
| Package Height: | 8-1/2 in |
| Package Weight: | 5.00 LB |
| Package Width: | 11 in |
| Material: | Pressboard |
| Maximum Expandable Size: | 2-1/4 in |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | SJPS60934 |
| Number of Dividers: | 2 |
| Number of Fasteners: | 6 |
| Number of Items: | 15 |
| Point Size / Basis Weight: | 25 pt |
| Post-Consumer Recycled Content: | 30 |
| Post-consumer Recycled Content Combined: | 30% |
| Pre-Consumer Recycled Content: | 30 |
| Pre-consumer Recycled Content Combined: | 30% |
| Recycled Content Percentage: | 60% |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | Letter in |
| Tab Cut Type: | Full Cut |
| Tab Position: | End Tab |
| UPC: | 709683609349 |