Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Box of 25 | 2+ Boxes | 5+ Boxes | 10+ Boxes | 20+ Boxes |
| $111.12 | $101.26 | $95.75 | $93.12 | $90.64 |
| Volume Savings | 8.9% | 13.8% | 16.2% | 18.4% |
| Need 30+ Boxes? Click here for Pricing | ||||
| ASIN: | B0096XYDK0 | Brand: | SJ Paper | |
|---|---|---|---|---|
| Feature 6: | 2-1/4 Inch Expansion | Feature 7: | 2 Dividers | |
| Feature 8: | Tyvek reinforced Gusset | Color: | Green | |
| Condition: | New | Currency: | USD | |
| Fastener Capacity: | 1 in | Fastener Type: | 1" Fastener | |
| Gusset Type: | Tyvek | Package Height: | 8-1/2 in | |
| Package Weight: | 5.00 LB | Package Width: | 11 in | |
| Material: | Pressboard | Maximum Expandable Size: | 2-1/4 in | |
| Country of Origin: | USA | Manufacturer Part Number: | SJPS59724 | |
| Number of Dividers: | 2 | Number of Fasteners: | 6 | |
| Number of Items: | 25 | Point Size / Basis Weight: | 17 pt | |
| Post-Consumer Recycled Content: | 10 | Post-consumer Recycled Content Combined: | 10% | |
| Pre-Consumer Recycled Content: | 0 | Pre-consumer Recycled Content Combined: | 0% | |
| Recycled Content Percentage: | 10% | Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | |
| Size: | Letter in | Tab Cut Type: | Full Cut | |
| Tab Position: | End Tab | UPC: | 709683597240 |
| ASIN: | B0096XYDK0 |
|---|---|
| Brand: | SJ Paper |
| Feature 6: | 2-1/4 Inch Expansion |
| Feature 7: | 2 Dividers |
| Feature 8: | Tyvek reinforced Gusset |
| Color: | Green |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Fastener Capacity: | 1 in |
| Fastener Type: | 1" Fastener |
| Gusset Type: | Tyvek |
| Package Height: | 8-1/2 in |
| Package Weight: | 5.00 LB |
| Package Width: | 11 in |
| Material: | Pressboard |
| Maximum Expandable Size: | 2-1/4 in |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | SJPS59724 |
| Number of Dividers: | 2 |
| Number of Fasteners: | 6 |
| Number of Items: | 25 |
| Point Size / Basis Weight: | 17 pt |
| Post-Consumer Recycled Content: | 10 |
| Post-consumer Recycled Content Combined: | 10% |
| Pre-Consumer Recycled Content: | 0 |
| Pre-consumer Recycled Content Combined: | 0% |
| Recycled Content Percentage: | 10% |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | Letter in |
| Tab Cut Type: | Full Cut |
| Tab Position: | End Tab |
| UPC: | 709683597240 |