Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Box of 20 | 2+ Boxes | 5+ Boxes | 10+ Boxes | 20+ Boxes |
| $99.34 | $89.93 | $84.76 | $82.45 | $80.28 |
| Volume Savings | 9.5% | 14.7% | 17% | 19.2% |
| Need 30+ Boxes? Click here for Pricing | ||||
| ASIN: | B01IQ7CGRS | Brand: | SJ Paper | |
|---|---|---|---|---|
| Feature 6: | 1-1/2" Expansion | Feature 7: | 6 Fasteners | |
| Feature 8: | 1 Dividers | Color: | Green | |
| Condition: | New | Currency: | USD | |
| Fastener Capacity: | 1 in | Fastener Type: | 2" Fastener | |
| Gusset Type: | Tyvek | Package Height: | 8-1/2 in | |
| Package Weight: | 5.00 LB | Package Width: | 11 in | |
| Material: | Pressboard | Maximum Expandable Size: | 1-1/2 in | |
| Country of Origin: | USA | Manufacturer Part Number: | SJPS60951 | |
| Number of Dividers: | 1 | Number of Fasteners: | 4 | |
| Number of Items: | 20 | Point Size / Basis Weight: | 25 pt | |
| Post-Consumer Recycled Content: | 30 | Post-consumer Recycled Content Combined: | 30% | |
| Pre-Consumer Recycled Content: | 30 | Pre-consumer Recycled Content Combined: | 30% | |
| Recycled Content Percentage: | 60% | Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | |
| Size: | Letter in | Tab Cut Type: | 2/5 Cut | |
| Tab Position: | Top Tab | Tab Size: | 2/5 in | |
| UPC: | 709683609516 |
| ASIN: | B01IQ7CGRS |
|---|---|
| Brand: | SJ Paper |
| Feature 6: | 1-1/2" Expansion |
| Feature 7: | 6 Fasteners |
| Feature 8: | 1 Dividers |
| Color: | Green |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Fastener Capacity: | 1 in |
| Fastener Type: | 2" Fastener |
| Gusset Type: | Tyvek |
| Package Height: | 8-1/2 in |
| Package Weight: | 5.00 LB |
| Package Width: | 11 in |
| Material: | Pressboard |
| Maximum Expandable Size: | 1-1/2 in |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | SJPS60951 |
| Number of Dividers: | 1 |
| Number of Fasteners: | 4 |
| Number of Items: | 20 |
| Point Size / Basis Weight: | 25 pt |
| Post-Consumer Recycled Content: | 30 |
| Post-consumer Recycled Content Combined: | 30% |
| Pre-Consumer Recycled Content: | 30 |
| Pre-consumer Recycled Content Combined: | 30% |
| Recycled Content Percentage: | 60% |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | Letter in |
| Tab Cut Type: | 2/5 Cut |
| Tab Position: | Top Tab |
| Tab Size: | 2/5 in |
| UPC: | 709683609516 |