Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Box of 50 | 2+ Boxes | 5+ Boxes | 10+ Boxes | 20+ Boxes |
| $51.21 | $47.62 | $45.93 | $45.44 | $44.63 |
| Volume Savings | 7% | 10.3% | 11.3% | 12.8% |
| Need 30+ Boxes? Click here for Pricing | ||||
| ASIN: | B004N1NBYO | Brand: | SJ Paper | |
|---|---|---|---|---|
| Feature 6: | Manila stock | Feature 7: | Straight Tab Cut | |
| Color: | Manila | Condition: | New | |
| Currency: | USD | Dividers: | 0 | |
| Fastener Capacity: | 2 in | Fastener Type: | 2" Fastener in Position #1 and #3 | |
| Package Height: | 8-1/2 in | Package Weight: | 5.00 LB | |
| Package Width: | 14 in | Material: | Manila Stock | |
| Country of Origin: | USA | Manufacturer Part Number: | SJPS11580 | |
| Number of Fasteners: | 2 | Number of Items: | 50 | |
| Point Size / Basis Weight: | 11 pt | Post-Consumer Recycled Content: | 10 | |
| Post-consumer Recycled Content Combined: | 10% | Pre-Consumer Recycled Content: | 0 | |
| Pre-consumer Recycled Content Combined: | 0% | Recycled Content Percentage: | 10% | |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | Size: | Legal in | |
| Tab Cut Type: | Full Cut | Tab Position: | Top Tab | |
| UPC: | 709683115802 |
| ASIN: | B004N1NBYO |
|---|---|
| Brand: | SJ Paper |
| Feature 6: | Manila stock |
| Feature 7: | Straight Tab Cut |
| Color: | Manila |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Dividers: | 0 |
| Fastener Capacity: | 2 in |
| Fastener Type: | 2" Fastener in Position #1 and #3 |
| Package Height: | 8-1/2 in |
| Package Weight: | 5.00 LB |
| Package Width: | 14 in |
| Material: | Manila Stock |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | SJPS11580 |
| Number of Fasteners: | 2 |
| Number of Items: | 50 |
| Point Size / Basis Weight: | 11 pt |
| Post-Consumer Recycled Content: | 10 |
| Post-consumer Recycled Content Combined: | 10% |
| Pre-Consumer Recycled Content: | 0 |
| Pre-consumer Recycled Content Combined: | 0% |
| Recycled Content Percentage: | 10% |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | Legal in |
| Tab Cut Type: | Full Cut |
| Tab Position: | Top Tab |
| UPC: | 709683115802 |