Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Box of 10 | 2+ Boxes | 5+ Boxes | 10+ Boxes | 20+ Boxes |
| $51.77 | $48.17 | $46.46 | $45.96 | $45.13 |
| Volume Savings | 7% | 10.3% | 11.2% | 12.8% |
| Need 30+ Boxes? Click here for Pricing | ||||
| ASIN: | B01lQFHO2W | Brand: | SJ Paper | |
|---|---|---|---|---|
| Color: | Red | Condition: | New | |
| Currency: | USD | Dividers: | 0 | |
| Gusset Type: | Mylar reinforced Tyvek | Package Height: | 8-1/2 in | |
| Package Weight: | 5.00 LB | Package Width: | 11 in | |
| Material: | Redrope | Maximum Expandable Size: | 5-1/4 in | |
| Country of Origin: | USA | Manufacturer Part Number: | SJPS11620 | |
| Number of Items: | 10 | Number of Pockets: | 1 | |
| Point Size / Basis Weight: | 22 pt | Post-Consumer Recycled Content: | 10 | |
| Post-consumer Recycled Content Combined: | 10% | Pre-Consumer Recycled Content: | 25 | |
| Pre-consumer Recycled Content Combined: | 25% | Recycled Content Percentage: | 10% | |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | Size: | Letter in | |
| Tab Cut Type: | Full Cut | Tab Position: | End Tab | |
| UPC: | 709683116205 |
| ASIN: | B01lQFHO2W |
|---|---|
| Brand: | SJ Paper |
| Color: | Red |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Dividers: | 0 |
| Gusset Type: | Mylar reinforced Tyvek |
| Package Height: | 8-1/2 in |
| Package Weight: | 5.00 LB |
| Package Width: | 11 in |
| Material: | Redrope |
| Maximum Expandable Size: | 5-1/4 in |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | SJPS11620 |
| Number of Items: | 10 |
| Number of Pockets: | 1 |
| Point Size / Basis Weight: | 22 pt |
| Post-Consumer Recycled Content: | 10 |
| Post-consumer Recycled Content Combined: | 10% |
| Pre-Consumer Recycled Content: | 25 |
| Pre-consumer Recycled Content Combined: | 25% |
| Recycled Content Percentage: | 10% |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | Letter in |
| Tab Cut Type: | Full Cut |
| Tab Position: | End Tab |
| UPC: | 709683116205 |