Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Box of 300 envelopes | 2+ Boxes | 5+ Boxes | 10+ Boxes | 20+ Boxes |
| $59.34 | $55.05 | $51.59 | $50.97 | $49.25 |
| Volume Savings | 7.2% | 13.1% | 14.1% | 17% |
| Need 30+ Boxes? Click here for Pricing | ||||
2024 Single Window Envelope with diagonal seam. This envelope accommodates continuous and laser 1099, 1098, and W-2G forms (except Form 1098C, 1099MISC, 1099INT, 1099R, 1099B, 1099K, and 1099DIV). 3-78" x 8-3/8", Color is White, 1 window, Gummed envelopes. 300 envelopes per box
| Brand: | ComplyRight | Carbonless: | no | |
|---|---|---|---|---|
| Color: | White | Condition: | New | |
| Currency: | USD | Flap Type: | Flap down | |
| Holes Punched: | No | Pre-Printed: | Yes | |
| Package Height: | 3-3/8 in | Package Weight: | 2.50 LB | |
| Package Width: | 3-7/8 in | Legend: | IMPORTANT TAX RETURN DOCUMENT ENCLOSED | |
| Material: | Paper | Country of Origin: | USA | |
| Manufacturer Part Number: | 1111-1 | Number of Items: | 300 | |
| Number of Windows: | 1 | Paper Size: | Letter | |
| Perforation: | No | Seal Type: | Remoistening | |
| Seam Type: | Diagonal | Ships in: | 4 to 5 Business Days (Plus time in transit) | |
| Size: | 3-7/8 x 3-3/8 in | Window: | Yes | |
| Window Length: | 1-1/16 in | Window Placement: | 1/2 from left 11/16 from bottom | |
| Window Placement from Bottom: | 11/16 in | Window Placement from Left: | 1/2 in | |
| Window Size: | 3-3/8 x 1-1/16 in | Window Width: | 3-3/8 in |
| Brand: | ComplyRight |
|---|---|
| Carbonless: | no |
| Color: | White |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Flap Type: | Flap down |
| Holes Punched: | No |
| Pre-Printed: | Yes |
| Package Height: | 3-3/8 in |
| Package Weight: | 2.50 LB |
| Package Width: | 3-7/8 in |
| Legend: | IMPORTANT TAX RETURN DOCUMENT ENCLOSED |
| Material: | Paper |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | 1111-1 |
| Number of Items: | 300 |
| Number of Windows: | 1 |
| Paper Size: | Letter |
| Perforation: | No |
| Seal Type: | Remoistening |
| Seam Type: | Diagonal |
| Ships in: | 4 to 5 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 3-7/8 x 3-3/8 in |
| Window: | Yes |
| Window Length: | 1-1/16 in |
| Window Placement: | 1/2 from left 11/16 from bottom |
| Window Placement from Bottom: | 11/16 in |
| Window Placement from Left: | 1/2 in |
| Window Size: | 3-3/8 x 1-1/16 in |
| Window Width: | 3-3/8 in |