Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Box of 1000 | 2+ Boxes | 5+ Boxes | 10+ Boxes | 20+ Boxes |
| $151.78 | $143.61 | $138.01 | $133.93 | $129.80 |
| Volume Savings | 5.4% | 9.1% | 11.8% | 14.5% |
| Need 30+ Boxes? Click here for Pricing | ||||
9-7/8" x 13-7/8" (9.875" x 13.875"), Place Mat, Western Sulphite, White Sulphite Paper, SFI Certified, Vellum Finish, Die-Cut, From the top image and working down, the placemats are as follows:, Style #1, 9-7/8" x 13-7/8", Style #2, 9-1/2" x 15", Style #3, 11" x 16-1/4", Style #4, 13-3/8" x 18-5/8", Style #5, 9-1/8" x 12-1/4", 1000 Qty / Box, 1000 Qty / Ctn, 16 lbs. per Box
| ASIN: | B005157W3C | Brand: | The Envelope Supplies Shop | |
|---|---|---|---|---|
| Color: | White | Condition: | New | |
| Currency: | USD | Envelope Style: | Place Mat | |
| Pre-Printed: | No | Package Length: | 9-7/8 in | |
| Package Weight: | 16.00 LB | Package Width: | 13-7/8 in | |
| Material: | Paper Stock | Country of Origin: | USA | |
| Manufacturer Part Number: | 7664 | Number of Items: | 1000 | |
| Number of Windows: | 0 | Paper Finish: | Vellum | |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | Size: | 9-7/8 x 13-7/8 in | |
| Standards: | SFI Certified | UPC: | 50008257076644 | |
| Weight of Material: | 20 lb | Window: | No |
| ASIN: | B005157W3C |
|---|---|
| Brand: | The Envelope Supplies Shop |
| Color: | White |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Envelope Style: | Place Mat |
| Pre-Printed: | No |
| Package Length: | 9-7/8 in |
| Package Weight: | 16.00 LB |
| Package Width: | 13-7/8 in |
| Material: | Paper Stock |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | 7664 |
| Number of Items: | 1000 |
| Number of Windows: | 0 |
| Paper Finish: | Vellum |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 9-7/8 x 13-7/8 in |
| Standards: | SFI Certified |
| UPC: | 50008257076644 |
| Weight of Material: | 20 lb |
| Window: | No |