Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Box of 500 | 2+ Boxes | 5+ Boxes | 10+ Boxes | 20+ Boxes |
| $156.48 | $149.35 | $143.75 | $139.68 | $133.32 |
| Volume Savings | 4.6% | 8.1% | 10.7% | 14.8% |
| Need 30+ Boxes? Click here for Pricing | ||||
9" x 12", Open End Catalog Envelope, No Window, Roptex, Tan/Brown Kraft Paper, Paper Color: Tan/Brown, SFI Certified, Vellum Finish, Center Seam, Flap Down, Kwik-Tak, 500 Qty / Box, 500 Qty / Ctn, 22 lbs. per Box
| ASIN: | B00515AK04 | Brand: | The Envelope Supplies Shop | |
|---|---|---|---|---|
| Feature 6: | Pressure Sensitive Seal | Feature 7: | Flap Down | |
| Color: | Suntan Kraft | Condition: | New | |
| Currency: | USD | Envelope Style: | Catalog Envelope | |
| Flap Type: | Flap Down | Pre-Printed: | No | |
| Package Length: | 9 in | Package Weight: | 22.00 LB | |
| Package Width: | 12 in | Material: | Roptex | |
| Country of Origin: | USA | Manufacturer Part Number: | 4937 | |
| Number of Items: | 500 | Number of Windows: | 0 | |
| Open End / Open Side: | Open End | Paper Finish: | Vellum | |
| Seal Type: | Pressure Sensitive Seal | Seam Type: | Center Seam | |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | Size: | 9 x 12 in | |
| Standards: | SFI Certified | UPC: | 50008257049372 | |
| Weight of Material: | 28 lb | Window: | No |
| ASIN: | B00515AK04 |
|---|---|
| Brand: | The Envelope Supplies Shop |
| Feature 6: | Pressure Sensitive Seal |
| Feature 7: | Flap Down |
| Color: | Suntan Kraft |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Envelope Style: | Catalog Envelope |
| Flap Type: | Flap Down |
| Pre-Printed: | No |
| Package Length: | 9 in |
| Package Weight: | 22.00 LB |
| Package Width: | 12 in |
| Material: | Roptex |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | 4937 |
| Number of Items: | 500 |
| Number of Windows: | 0 |
| Open End / Open Side: | Open End |
| Paper Finish: | Vellum |
| Seal Type: | Pressure Sensitive Seal |
| Seam Type: | Center Seam |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 9 x 12 in |
| Standards: | SFI Certified |
| UPC: | 50008257049372 |
| Weight of Material: | 28 lb |
| Window: | No |