Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Box of 50 | 2+ Boxes | 5+ Boxes | 10+ Boxes | 20+ Boxes |
| $33.84 | $33.48 | $33.14 | $32.49 | $31.45 |
| Volume Savings | 1.1% | 2.1% | 4% | 7.1% |
| Need 30+ Boxes? Click here for Pricing | ||||
| ASIN: | B00BT3POQM | Brand: | The Filing Supplies Shop | |
|---|---|---|---|---|
| Capacity: | 1 | Closure Type: | Flap | |
| Color: | White | Condition: | New | |
| Currency: | USD | ECT Rating: | ECT-32-B | |
| For Use With: | All 11-1/8" x 8-3/4" Literature Mailers | Package Length: | 11-1/8 in | |
| Package Weight: | 4.50 LB | Package Width: | 8-3/4 in | |
| Material: | Corrugated Cardboard | Country of Origin: | USA | |
| Manufacturer Part Number: | MLRCDI | Number of Fasteners: | 0 | |
| Number of Items: | 50 | Number of Pockets: | 0 | |
| Ships in: | 3 to 5 Business Days (Plus time in transit) | Size: | 11-1/8 x 8-3/4 in | |
| Texture: | Corrugated | UPC: | 841436036955 |
| ASIN: | B00BT3POQM |
|---|---|
| Brand: | The Filing Supplies Shop |
| Capacity: | 1 |
| Closure Type: | Flap |
| Color: | White |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| ECT Rating: | ECT-32-B |
| For Use With: | All 11-1/8" x 8-3/4" Literature Mailers |
| Package Length: | 11-1/8 in |
| Package Weight: | 4.50 LB |
| Package Width: | 8-3/4 in |
| Material: | Corrugated Cardboard |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | MLRCDI |
| Number of Fasteners: | 0 |
| Number of Items: | 50 |
| Number of Pockets: | 0 |
| Ships in: | 3 to 5 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 11-1/8 x 8-3/4 in |
| Texture: | Corrugated |
| UPC: | 841436036955 |