Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Pack of 1 | 2+ Packs | 5+ Packs | 10+ Packs | 20+ Packs |
| $64.44 | $57.86 | $54.29 | $52.11 | $50.82 |
| Volume Savings | 10.2% | 15.8% | 19.1% | 21.1% |
| Need 30+ Packs? Click here for Pricing | ||||
This red album is covered in a library cloth for lasting durability. Only pH-neutral adhesives are used. Each album has a pull-tab to assure easy removal from its slipcase or from a shelf. It holds 8.5" X 11" documents & pages.
| Brand: | The Filing Supplies Shop | Color: | Red | |
|---|---|---|---|---|
| Condition: | New | Currency: | USD | |
| Package Height: | 2/3/2008 in | Package Length: | 12/1/2002 in | |
| Package Weight: | 5.00 LB | Package Width: | 12/1/2008 in | |
| Maximum Expandable Size: | in | Country of Origin: | USA | |
| Manufacturer Part Number: | BND9615-RD | Number of Items: | 1 | |
| Ships in: | 5 to 7 Business Days (Plus time in transit) | Size: | 12-1/2 x 12-1/8 x 2-3/8 in |
| Brand: | The Filing Supplies Shop |
|---|---|
| Color: | Red |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Package Height: | 2/3/2008 in |
| Package Length: | 12/1/2002 in |
| Package Weight: | 5.00 LB |
| Package Width: | 12/1/2008 in |
| Maximum Expandable Size: | in |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | BND9615-RD |
| Number of Items: | 1 |
| Ships in: | 5 to 7 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 12-1/2 x 12-1/8 x 2-3/8 in |